Hrvatski rukometaši završili na trećem mjestu u Švicarskoj

Nakon poraza od Švedske u prvom susretu u subotu, Hrvatska je protiv domaćina turnira Švicarske igrala za treće mjesto. Izabranici Slavka Goluže slavili su s 30:25.

6.4.2014.
15:53

Šveđani su u subotu svladali Hrvatsku s 21:18 dok je Švicarska uvjerljivo poražena od Španjolske te su Šveđani i Španjolci otišli u finale. Hrvatska i Švicarska odlučivali su o trećem mjestu, a očekivano je slavila Hrvatska.

Golužini izabranici potvrdili su da su kvalitetniji i bez većih problema otišli su do pobjede. Još u prvom poluvremenu uzeli su stvari u svoje ruke, na odmor otišli s vodstvom 15:12 i u nastavku bez problema sačuvali prednost.

Pred više od 2.000 gledatelja u Lausannei Hrvatsku je predvodio sa šest golova iz osam pokušaja Damir Bičanić, pet pogodaka postigao je Igor Vori dok su po četiri puta strijelci bili Jakov Gojun i Željko Musa. Ivan Stevanović upisao je 13 obrana.

U švicarskom sastavu najefikasniji je bio Lukas von Deschwanden sa šest golova, ali iz 13 pokušaja.

Finalni dvoboj između Španjolske i Švedske na rasporedu je kasnije.