Hrvatska izgubila u velikoj drami i ostala bez nastavka natjecanja

Tijek dvoboja Hrvatske i Španjolske mogli ste pratiti na portalu Net.hr

4.8.2024.
15:05
pixsell

Hrvatska rukometna reprezentacija poražena je u posljednoj utakmici igranja po skupinama od Španjolske 31-32 (15-20). Izabranici Dagura Sigurdssona čitav susret su lovili rezultatski priključak, ali preokret se nije dogodio te je Hrvatska tako s dvije pobjede i tri poraza zaključila nastup na Olimpijskim igrama.

Hrvatska - Španjolska

31-32

60' Zabio je Martinović 10 sekundi do kraja za izjednačenje, ali Gomez Abello se sjurio i pogodio za pobjedu Španjolaca.

60' Načinović zabija za -1. Španjolskoj odgovara i remi, samo bi onda išla na Dansku.

59' Obranio je Šoštariću Perez De Vargas, a naše krilo je dobilo dvije minute. Ovo je bio presudni trenutak utakmice.

57' Uf, kakva borba. Igra se gol za gol, Španjolci su na +2.

53' Hrvatska opet na gol zaostatka. Klarica ima 7/7 večeras, najbolji je igrač naše reprezentacije.

51' Dva gola pivota Španjolske za novih + 3.

48' Trebalo nam je 30 minuta igre da se vratimo na -1.

45' Evo Španjolaca opet na +3. Griješimo u napadu.

42' Nismo imali ideju u napadu, zvao je Sigurdsson time-out. Klarica se sjajno digao i prekrasno zabio dva puta zaredom.

40' Igramo na mahove, pokazali smo 1000 lica danas. Kuzma nas drži na životu.

38' Obranio je Kuzmanović 12. put, ali Gomez Abello zabija za 21:18.

36' Obranio je Kuzmanović 11. put večeras.

35' Drugi pogodak Srne u drugom dijelu, spustili smo na -2 pogotkom Srne.

32' Martinović smanjuje na -3.

POLUVRIJEME

30' Opet u zadnjoj sekundi primamo pogodak. S 12 metara je zabio Dušembajev za +5 na poluvremenu.

28' Ne možemo obraniti ništa. Španjolci se igraju i odlaze na +5.

25' Nikako da opet uhvatimo priključak, igra se gol za gol.

21' Perez De Vargas upisuje osmu obranu. Maqueda je jako udario Duvnjaka u glavu, suci su tek nakon pregleda snimke dali dvije minute isključenja, a Duvnjak se naljutio na Španjolca.

20' Juri Odriozola u kontru i zabija za +4 Španjolske. Mučimo se u napadu.

17' Gomez Abello zabija za 10:8 Španjolske.

15' Peta obrana Kuzme, sada ni Načinović nije pogriješio. Potpuno smo u utakmici.

14' Martinović trećim golom zaredom natjerao Riberu na time-out.

12' Nova obrana Kuzmanovića, novi gol Martinovića.

11' Brani 'Kuzma', Martinović moćno zabija.

10' Raspad sistema, Sigurdsson zove time-out. Španjolska je na 8:4.

9' Dušembajev zabija dva pogotka, već je Španjolska na +3.

8' Španjolci kažnjavaju promašaj Šoštarića. Odlaze na 5:3.

4' Prvo je Hrvatska povela 3:2 da bi se Španjolci vratili na 3:2

3' Zabijaju dva pogotko naši protivnici.

1' Hrvatska je povela pogotkom Marija Šoštarića.

------------------------------

Hrvatska rukometna reprezentacija igra posljednju utakmicu grupne faze skupine A olimpijskog turnira, a u dvoboju u kojem nam igra samo pobjeda, protivnik nam je Španjolska.

BITI ILI NE BITI /

Mirko Alilović: 'Glava je najveći problem naše rukometne reprezentacije na OI u Parizu'

Ako slavimo, idemo na Dansku

Hrvatska natjecanje u skupini ne može završiti na boljoj poziciji od četvrte, a postalo je to jasno nakon što je Švedska u prvom dvoboju naše skupine razbila Japan 40-27. Ne igra nam ni remi jer Španjolci imaju bolju gol razliku od nas.

Ako budemo bolji od Furije, u eventualnom četvrtfinalu igrat ćemo protiv pobjednika skupine B, a poznato je da će to biti Danska koja je svladala Norvešku 32:25