[VIDEO] HRVATSKA - JAPAN 29:29: / Kauboji u zadnjim sekundama iz sedmerca izbjegli poraz na otvaranju turnira; Japanci kreirali senzaciju

Hrvatska izvukla bod protiv senzacionalnog Japana

15.1.2021.
19:25
Jozo Čabraja/Kolektiff

1. kolo skupine C Svjetskog rukometnog prvenstva; Egipat, Borg El Arab

HRVATSKA - JAPAN 29:29

Rukometaši Hrvatske u petak su navečer, na otvaranju SP-a u Egiptu, jedva izbjegli poraz protiv senzacionalnog Japana. Nije to bila dobra predstava naših rukometaša, u prvom su poluvremenu gubili čak 6 golova razlike, ali do kraja prvog dijela nekako su naši rukometaši došli na -3 (14:17). Ivan Čupić na kraju nas je spasio sedmercem u posljednjim sekundama susreta...

"Kauboji" su skoro cijeli susret bili u zaostatku. Hrvatska je loše ušla u susret i već nakon 12 minuta igre imala je pet golova zaostatka (2-7). U 23. minuti bilo je i nestvarnih +6 za Japan (14-8), no srećom do konca poluvremena odabranici Line Červara su smanjili na podnošljivih spomenutih -3.

Neprepoznatljivih pola sata europskih doprvaka

Bilo je to neprepoznatljivih pola sata europskih doprvaka. Obrana je bila nepokretljiva, prelagano su nam Japanci zabijali, a golmani nisu ništa obranili. Izludio nas je Yuta Iwashita sa sedam obrana, dok je Yuto Agarie zabio pet golova. Kod nas je najefikasniji bio Marino Marić sa četiri gola.

Mučenje se nastavilo i u nastavku. Došli smo na minus dva, ali je Japan brzo pobjegao na +4 (21-17). Petnaest minuta prije kraja Hrvatska je stigla na gol zaostatka (21:22), da bi u 48. minuti napokon izjednačila (23:23). U minutama koje su slijedile Hrvatska je imala čak četiri napada za vodstvo, no niti jedan nismo realizirali. Tatsuki Yoshino je zabio za 29:28, a Hrvatskoj je ostalo 24 sekundi za remi. Srećom. Ćupić je zabio sedmerac za 29:29.

Marić zabio 7

Najefikasniji u hrvatskim redovima bili su Marino Marić sa sedam, te Domagoj Duvnjak i Luka Cinddić sa po četiri gola, dok su Japan predvodili Yuto Agarie s pet i Hiroki Motoki sa četiri gola.

U prvom susretu iz naše skupine Katar je svladao Angolu sa 30:25 (14:13).

Najefikasniji u sastavu Katara bio je Madadi s osam golova, po sedam su dodali Marzo i Berrached, dok su po pet golova za Angolu postigli Aguiar i Pestana.

U nedjelju Hrvatska igra protiv Angole, a u utorak protiv Katara.

Plasman u drugi krug SP-a izborit će tri prvoplasirane reprezentacije iz skupine.

REZULTATI: HRVATSKA - Japan 29-29 (14-17) Katar - Angola 30-25 (14-13)

2. kolo - 17. siječnja: Katar - Japan Angola - HRVATSKA

3. kolo - 19. siječnja: Japan - Angola HRVATSKA - Katar

USKORO OPŠIRNIJE...

60' - Sedmerac je za Hrvatsku. Zabijamo to. Gotovo je!

59' - Japan ima napad.

58' - Sakai sad brani zicer Čupiću minutu i pol prije kraja. Ovo je već drugi zicer koji je promašio hrabri naš Ivan.

57' - Čupić zabija sedmerac i Japanci imaju sad igrača manje. Dobro, ajmo sad...

56' - Japanci promašuju, a Čupiću pak u napadu ispada lopta i Japanci iz kontre zabijaju. Treća neiskorištena šansa za preokret.

55' - Duvnjak zabija za 27:27.

54' - Promašuju Japanci, Hrvatska ima napad za vodstvo. Oduzeta nam je lopta, ide kontra, obrana Pešića ali i sedmerac. Šteta. Japanci ga zabijaju.

53' - Duvnjak je promašio čitav gol, Japanci su potegnuli brzu kontru i zabili za 25:26.

52' - Cindrić postiže gol za 25:25.

51' - Imamo napad, Cindrić i Čupić kombiniraju. Zaustavljaju Japanci napad. Time-out zove Lino Červar.

50' - Japanci ne posustaju, 24:25 za Japance.

45' - Domagoj Duvnjaaaak ponovno zabija za -1. Ajmo sad...

44' - Duleeee, kapetan zabija s devet metara za 20:22.

42' - Japanci s igračem manje odlaze na +4 (18:22).

41' - Marino Marić na asistenciju Duvnjaka zabija 6 gol iz 7 pokušaja. Možda je to ideja, gurati loptu na crtu Marinu.

40' - Devet metara za Hrvatsku. Cindrić podvaljuje loptu na crtu Mariću koji pada. Napad je za Japan. Neće pa neće.

38' - Odmah zabijaju Japanci.

38' - Čupić nakon sjajne solo akcije za 17:19.

34' - Opet griješimo i dobivamo dvije minute isključenja.

32' - Marino Marić smanjuje na -2 - 15:17.

31' - Počelo je drugo poluvrijeme. Igramo sad 5-1 obranu s Mandićem kao prednjim.

Poluvrijeme u Aleksandriji. Na kraju je još dobro ispalo, gubili smo 6 razlike, imali su Japanci i napad za +7 ali nisu zabili. Vjerujemo da ćemo u drugom dijelu igrati bolje.

30' - Cindrić zabija za 14:17.

28' - Vuku nas naši mladi rukometaši. Šarac i Martinović su sada krenuli zabijati, ali naš najveći problem je i dalje obrana koja je postoji. Šarac i Martinović zabli su svaki po dva gola.

29' - Marino Marić zabija drugi uzastopni gol za Hrvatsku za 13:17.

27' - Brzo smo uzvratili.

27' - Mizumachi postiže gol za +6 (11:17).

27' - Greška na grešku, obranimo se pa onda prilikom brze kontre izgubimo loptu. Nevjerojatno!

24' - Evo, prodali su nam Japanci brzog centra.

24' - Igra se sada gol na gol, ali to nama ne odgovara jer Japanci imaju +5. Nismo napravili nijedan faul u obrani, a ne pomaže nam ni obrana 5-1 predvođena Duvnjakom. Nepokretljivi, spori na nogama, jako loše naši djeluju u obrani. I da, evo novog gola Japana. 9:15 je za Japan. Tokuda je strijelac.

23' - Ivoshito ubija, ima već 7 obrana.

22' - 13:8 za Japan. Agarije Juto je strijelac.

20' - Gubimo loptu u posjedu i dobijamo gol. 7:12. Ovo nije dobro.

19' - Cindrić je pokušao udarac, završava na podu.

18' - Japan postiže gol s krila za 10:6.

15' - Ivan Martinović zabija svoj drugi gol od kad je ušao, on nas drži u igri.

14' - Štrleku brani golman Ivoshita.

13' - Marino Marić sad promašuje na 3:7 za Japan.

11' - Evo opet gola Japana, sad su na +3.

10' - Ne ide nam s vanjskih pozicija, a Luka Cindrić se očito osjeća dovoljno spremnim pa je ušao umjesto Mamića. Zamijenio je i Martinović Šebetića, ali stanje na terenu je i dalje isto. Nemamo ideju što napraviti naprijed, forsiramo u napadu šuteve. Japanska obrana je vrlo pokretljiva.

10' - Brani vratar Japana, njegova 4 obrana iz 6 udaraca.

9' - Japan sad vodi +2. Duvnjak je promašio, otišlo je to preko gola.

6' - Štrlek se fantastično okrenuo i zabio s krila za 2:2. Od stative u gol.

3' - Japanci na početku igraju dosta agresivno u 6-0 obrani, a uspjeli su uz to zabiti dva gola zaredom. Nisu niti malo bezazleni.

3' - Japanci vode 2:1.

2' - Japanci izjednačuju na 1:1.

1' - Iz svog drugog napada smo zabili, Štrlek je strijelac. U prvom, onom s kojim smo otvorili utakmicu, smo pogriješili ali griješe i Japanci.

1' - Počela je utakmica. Sretno Hrvatska!

17.58 - Na redu je himna Japana.

17.57 - Na redu su himne. Ustanite dame i gospodo, svira se Lijepa naša.

17.50 - Hrvoje Horvat za RTL je uoči dvoboja kazao kako Luka Cindrić ima problema s aduktorom i njegov nastup u Aleksandriji je za Japan upitan.

16:40 - Atmosfera u našoj reprezentaciji je vrhunska, pogledajte kakav je video objavio fizioterapeut Damir Kajba.

15:00 - Hrvatska rukometna reprezentacija u petak (18. sati) protiv Japana otvara svoj nastup na Svjetskom prvenstvu.

KAUBOJI DANAS KREĆU U LOV NA NOVU MEDALJU: /

Evo gdje i kada možete gledati Hrvatsku i ostale zanimljive utakmice SP-a

Hrvatski izbornik Lino Červar u četvrtak je nakon posljednjeg treninga i razgovora s igračima odabrao momčad za prvi krug natjecanja. Popis je skraćen na 16 igrača koji će započeti Svjetsko prvenstvo u skupini C. Na tribinu odlaze Marin Šego, Igor Karačić, Halil Jaganjac i Janko Kević.

Na tribine dvorane Borg El Arab za početak odlaze Marin Šego, Igor Karačić, Janko Kević i Halil Jaganjac.

Šego i Karačić već nekoliko dana treniraju po posebnom programu i izbornikova procjena je da u ovom trenutku nema potrebe riskirati i eventualno pogoršati stanje njihovih ozljeda.

Kauboji su favoriti

U izuzetno jakoj konkurenciji vanjskih igrača, izbornik je odlučio da u ovom trenutku da prednost iskusnim snagama koje iza sebe imaju puno velikih natjecanja i utakmica. Hrvatska naime, pod svaku cijenu želi prvi krug završiti s maksimalnim učinkom, odnosno u nastavak natjecanja prenijeti četiri boda.

"Nikako neće biti laka utakmica i mi, uostalom, kao i prema svakoj utakmici moramo maksimalno se mobilizirati i to ću pokušati uvjeriti igrače, ukazati im na to, mislim da oni to vjerojatno i očekuju jer su oni isto gledali te snimke", rekao je izbornik Červar u najavi.

Kauboji u utakmicu s Japanom ulaze kao izraziti favoriti, ali morat će dati svoj maksimum ako žele pobjedom otvoriti natjecanje.

"Mi smo apsolutni favoriti, ali ne smijemo podcijeniti nikoga. Treba krenuti koncentrirano od prve minute i kretati se bez lopte. Treba igrati agresivnu obranu", rekao je legendarni hrvatski rukometaš i RTL-ov stručni komentator Drago Vuković.

'Divlja' momčad

Legendarni rukometaš zatim je odgovorio na pitanje zašto su prve utakmice na prvenstvu protiv "divljih" reprezentacija opasne.

"Mi ih ne poznajemo dobro i navikli smo na sistem rukometa koji se igra u Europi. Gledao sam reprezentaciju Koreje, sve su to mladići i kad naprave finte, to nije ono što je normalno kod nas u Europi. Treba biti smiren i nametnut naš sistem igre da se oni nama prilagode", prokomentirao je pa za kraj koliko daleko ova hrvatska reprezentacija može otići na SP-u:

"Ova momčad može vrlo daleko, to su dokazali na prošlom prvenstvu. Tu imamo odličnu kemiju tih 'staraca' i 'mladića'. Nadam se velikom rezultatu."

Utakmicu Hrvatske i Japana (petak, 18.00) prenosit će RTL televizija, a taj dvoboj moći ćete pratiti i u izravnom tekstualnom prijenosu na portalu Net.hr.