FRANCUSKA UNIŠTILA SNOVE O MEDALJI: / Svjetski prvaci očitali lekciju Hrvatskoj i ostavili je bez polufinala

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela izboriti polufinale Europskog prvenstva.

24.1.2018.
22:01
PIXSELL

Hrvatski rukometaši nisu se uspjeli plasirati u polufinale Europskog prvenstva kojemu su domaćini, oni su u posljednjoj utakmici skupine I u zagrebačkoj Areni pred 15.000 gledatelja izgubili od Francuza sa 27-30 (13-19).

HRVATSKI RUKOMETAŠI IMAJU JOŠ JEDAN ISPIT: /

Nije gotovo, Kauboji će opet trebati vašu pomoć. Evo kad ih možete bodriti

Nakon što je Norveška u utakmici koja je predhodila dvoboju Hrvatske i Francuske svladala Švedsku sa 28-25, bilo je jasno kako je Hrvatskoj za plasman u polufinale dovoljan i neodlučeni ishod protiv aktualnog svjetskog prvaka. No, iako je francuski izbornik Didier Dinart većim dijelom prvog poluvremena odmarao svoje glavne igrače Nikolu Karabatića i Luca Abaloa, nade u pozitivan rezultat istopile su se već u prvih 30 minuta.

Kobne pogreške

Kobne za hrvatske ambicije bile su tehničke pogreške u napadu i to u situacijama kada s druge strane nije bilo vratara. Hrvatska je u prvom poluvremenu izgubila čak osam lopti, a barem pet takvih situacija Francuska je kaznila pogotkom u praznu mrežu. Usto su Francuzi jednako toliko puta nakon primljenog pogotka odigrali "brzi centar" i za manje od pet sekundi uzvratili svojim golom.

Hrvatska je bila u prednosti od najviše jednog gola samo u nekoliko navrata u prvih 10-ak minuta, posljednji put 7-6. Nažalost, tada su se zaredale pogreške koje su omogućile Francuzima odvajanje na čak šest razlike do kraja prvog poluvremena.

Za razliku od utakmice protiv Norveške prije četiri dana kada je na hrvatskim vratima briljirao Ivan Stevanović, u srijedu protiv Francuske izostao je njegov učinak. U prvih 30 minuta uspio je zaustaviti samo jednu loptu, pa ga je pred kraj poluvremena zamijenio Mirko Alilović.

Propuštena prilika

I upravo je Alilović sa svojih nekoliko odličnih reakcija sredinom nastavka omogućio Hrvatskoj približavanje sa zaostatka 18-24 u 41. minuti na 25-26 u 53. minuti. Alilovićeve obrane omogućile su brze protunapade koje je sigurno realizirao Štrlek. Golom Cindrića Hrvatska se približila na samo jedan gol zaostatka, no uslijedio je francuski odgovor preko Lagardea i Luke Karabatića za 25-28.

Hrvatska je posljednju realnu priliku propustila kada nije realizirala dugi napad u 57. minuti kod rezultata 26-28. Na kraju tog napada je Marko Kopljar morao pucati pod prijetnjom pasivnog napada, no njegov šut zaustavio je Gerard. Sljedeći francuski napad iskoristio je Luka Karabatić i doveo Hrvatsku u izgubljenu poziciju.

Manuel Štrlek je sa šest golova bio najefikasniji u sastavu Hrvatske, po pet su dodali Ivan Čupić i Marko Mamić, dok su Francusku predvodili Nedim Remili sa šest i Kentin Mahe s pet pogodaka.

Francuska je tako s maksimalnih 10 bodova osvojila prvo mjesto u skupini te će u polufinalu u petak igrati protiv drugoplasirane reprezentacije iz skupine II Španjolske, dok će u drugom polufinalu igrati Danska i Švedska. Hrvatska će u petak od 16 sati igrati za peto mjesto protiv Češke.

UŽIVO

HRVATSKA – FRANCUSKA 27-30

Hrvatska: Stevanović - Štrlek, Mamić, Cindrić, Stepančić, Čupić, Marić

Francuska: Gerard - Guigou, Karabatić, Claire, Dipanda, Porte, Sorhaindo

Kraj

59' Marić vraća tračak nade.

58' Luka Karabatić još je jednom zabio, 26:29.

54' Luka Karabatić je opet odveo Francuze na +3. Srećom, Kopljar je zabio.

54' Cindrić je smanjio na -1, ali Lagarde je povećao.

53' Čupić je izveo sedmerac i zabio, 24:26.

50' Kopljar je dao gol za 23:26.

49' Zabio je u Luka Karabatić. Odmah potom je dobio dvije minute.

48' Štrlek je iz kontre doveo Kauboje na samo -3.

48' Mandalinić je smanjio na 21:25.

43' Remili je za sada prvo ime susreta sa šest golova, 20:25.

42' Francuzi s lakoćom održavaju prednost. Dvije minute dobio je Gojun.

40' Sedmerac za Hrvatski izveo je Čupić i zabio, 18:23.

40' Abalo se upisao u strijelce. Prvi njegov gol na utakmici.

38' Čupić smanjuje. Kauboji moraju biti agresivniji žele li se vratiti u igru za polufinale.

37' Karabatić je dao gol. Francuska održava +6.

36' Guigou i Stepančić zabili su golove.

34' Alilović je ušao u seriju obrana. Trenutačno je na pet. Mamić je to iskoristio i smanjio, 15:20.

33' Mamić je zabio, u sljedećem napadu Remili je bio uspješan, 14:20. Dipanda je dobio dvije minute.

32' Alilović je obranio sedmerac.

31' Nastavljena je utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

30' Mahe je četvrtim golom na susretu odveo Francuze na 19:13.

29' Kopljar je zabio za 13:18.

28' Francuzi su novom serijom od tri gola povećali prednost na +6.

27' Mahe je realizirao sedmerac.

26' Štrlek pomaže Kaubojima da održe priključak, 12:15. Gojun je zaradio dvije minute.

25' Remili je zabio treći uzastopni gol, Francuzi opet bježe na +4.

24' Mamić je smanjio na 11:14.

23' Isti igrač dao je novi gol. Hrvatska nema rješenja.

22' Remili je zabio za +3 nakon što su Kauboji izgubili loptu.

21' Štrlek i Dipanda su zabili, 10:12.

19' Povezali smo dva gola, Mamić je zabio za 9:10. Odmah potom Dipanda je uzvratio.

18' Čupić je zabio iz sedmerca, 8:10.

17' Guigou je zabio za +3. Kauboji su ušli u krizi. propustili su veliku priliku doći na -1 nakon čega je stigla kazna.

15' Karabatić je prošao i osigurao Francuzuima +2.

14' Guigou i Mahe su vratili Francuze u vodstvo.

11' Mem je dao svoj treći gol. Štrlek je vratio istom mjerom.

10' Hrvatska je povela nakon serije 3.0. Ovaj put Čupić je bio precizan.

9' Mamić je donio Kaubojima izjednačenje, 5:5. Francuzi imaju dvojicu igrača manje.

6' Mem je drugim golom zaredom doveo prvi put Francuze u vodstvo, 3:4.

4' Cindrić je odlično otvorio susret, dao je drugi gol za 3:2. Igra se gol za gol. Mem je zabio za Francuze.

3' Štrlek je zabio s krila za 2:1. Mahe je potom dao gol za 2:2.

2' Cindrić je ukrao loptu i zabio gol za početno vodstvo. Sorhaindo je uzvratio.

1' Karabatić je tukao visoko preko gola.

1' Počela je utakmica.

20:21 - Krcata Arena gromoglasnim navijanjem dočekala je ulazak Kauboja u dvoranu.

19:58 - Nakon što je Norveška srušila Švedsku Kauboje bilo kakav pozitivan rezultat (uključujući i remi) vodi u polufinale.

19:30 - Točno je sat vremena ostalo do početka spektakla u Areni. Hrvatski rukometaši zagrijavaju se za ogled koji im polufinale znači.

19:00 - Do početka utakmice ostalo je sat i pol. Igrači su navratili do dvorane pogledati susret Švedske i Norveške.