[VIDEO] OBRANA ŠEGE VEĆA OD BERLINA I NJEMAČKE: / Pogledajte kako nas je Marin odveo do polufinala fantastičnom reakcijom u zadnjim sekundama

Furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze

18.1.2020.
22:54
Luka Stanzl/PIXSELL

U dvoboju 2. kola I skupine EURA u Beču su hrvatski rukometaši u dramatičnom dvoboju pobijedili Njemačku s 25:24 i osigurali polufinale.

Hrvatska je junačkom igrom u Beču pobijedila Njemačku i osigurala plasman u polufinale u Švedskoj, a pobjedu je Hrvatskoj donio gol Igora Karačića minutu i pol prije kraja, te obrana Marina Šege kod udarca Kollbachera 13 sekundi prije kraja. Kauboji su se "vratili iz mrtvih" u završnici drugog dijela, nakon što je Njemačka vodila veliku većinu vremena, a Hrvatska nije imala rješenja za čvrstu i grubu igru u obrani.

ŠTO TOČNO ČEKA HRVATSKU U POLUFINALU EURA? /

Evo kada i gdje nastupaju Kauboji te tko su im potencijalni protivnici

Hrvatska je odigrala vrlo slabo prvo poluvrijeme s nedovoljno brzim povratkom u obranu, sa samo tri obrane Šege, promašena sva tri sedmerca i neiskorištenih čak 12 minuta kazne njemačkih igrača. Ipak, furioznom završnicom Hrvatska je došla do pete pobjede na prvenstvu, koja ih vodi u Stockholm čak dva kola prije kraja grupne faze.

No Šego je bio pravi u najvažnijem trenutku utakmice. U posljednjim sekundama obranio je šut Nijemcima za izjednačenje i bacio cijelu Hrvtaksu u trans. Gledajte i uživajte: