Nakon frustrirajućeg poraza protiv Francuske, Golužina Hrvatska pobijedila je Rusiju sa 33:25 i upisala nova dva boda.

21.1.2014.
10:04

Hrvatska je novom pobjedom ostala u utrci za željeno polufinale. Protiv Rusije, Kauboji su od samog početka nametnuli svoj ritam, poveli sa 4:0 i više se nisu osvrtali.

U nijednom trenutku Rusi nisu uspjeli izjednačiti, a kamoli povesti. Na poluvrijeme se otišlo s plus pet (16:11), iako su naši rukometaši imali prednost i od osam pogodaka.

Zbog rotacija i kombiniranja u sastavu Hrvatska je previše griješila i u pojedinim trenutcima unatoč sigurnom vodstvu izgledala dosta izgubljeno. No, dobra stvar je što se glavni igrači poput Duvnjaka, Kopljara, Čupića i Vorija u ovoj utakmici nisu previše umorili.

U nastavku je Hrvatska krenula u istom ritmu, razlika je u jednom trenutku narasla i do plus devet. Uslijedio je ponovno pad, Rusi su se pet minuta prije kraja vratili na minus pet, no ponovno su naši rukometaši ubacili u brzinu više i do kraja pobjegli na plus osam.

Najefikasniji u hrvatskim redovima bio je Zlatko Horvat sa sedam golova. Po pet su postigli Igor Vori i Ivan Slišković, dok su Ivan Ninčević, Manuel Štrlek i Denis Buntić zabili po 3 gola. Kod Rusa je najefikasniji s 5 golova bio Aleksej Poljakov.

U srijedu s početkom u 20.15 Hrvatska igra posljednju utakmicu drugog kruga protiv Poljske.

Poljska - Švedska 35-25 (15-12) Francuska - Bjelorusija 39-30 (20-16) Hrvatska - Rusija 33-25 (16-11)

Redoslijed:

1. Francuska 8 2. Hrvatska 6 3. Poljska 6 4. Švedska 4 5. Rusija 0 6. Bjelorusija 0 Nedjelja, 19. siječnja: Hrvatska - Francuska (25:27)

Utorak , 21. siječnja: Hrvatska - Rusija (33:25)

Srijeda, 22. siječnja: Hrvatska - Poljska (20.15)