Ovakva rukometna drama se rijetko viđa!

Rukometna euforija opet trese Europu.

24.1.2014.
17:16

Francuzi su odlično krenuli u utakmici i na krilima fantastičnog Thierryja Omeyera na golu se vrlo brzo odvojili od Španjolaca. U 12. minuti prvi put su otišli na pet golova prednosti (7:2). Toliku prednost držali su do 20. minute, a onda je uslijedio veliki preokret Španjolaca.

U posljednjih deset minuta prvog poluvremena Trikolori su zabili samo jedan gol, a Španjolci čak sedam i vodili su s rezultatom 14:12 na poluvremenu.

Furija je imala vodstvo do 36. minute, a onda su opet krenuli Francuzi. Zabili su pet golova u nizu i poveli sa 18:16.

Momčad Claudea Oneste do kraja utakmice uz raspoložene Portea i Abaloa sačuvala je vodstvo i izborila finale.

Francuze je do novog plasmana u finale vodio Abalo s osam i Porte sa sedam golova, Narcisse i Guigou dodali su po pet. Od Španjolaca najbolji je bio Canellas s deset golova.

Trikolori u finalu čekaju pobjednika dvoboja između Hrvatske i Danske.

Rukometaši Islanda velikim su preokretom protiv Poljaka, na kraju Europskog prvenstva u Danskoj, završili natjecanje kao petoplasirana reprezentacija. U utakmici za 5. mjesto Island je sa 28-27 (13-16) pobijedio Poljsku, s tim da je po prvi puta na cijelom ogledu poveo na samom kraju utakmice. Poljaci su imali nekoliko puta po četiri pogotka prednosti u prvom dijelu. Nakon 16-13 poslije trideset minuta Poljska je održavala prednost u nastavku, ali su Islanđani malo po malo topili zaostatak i na kraju došli do slavlja.

Podsjetimo kako će se u nastavku dana odigrati polufinalne utakmice. Prvo će za finale igrati Francuska i Španjolska, a potom Danska i Hrvatska.