Ovo se čeka pola godine: Hrvatska je dobila što je tražila!

Francuski rukometaši, aktualni olimpijski, ali i svjetski prvaci, uspješno su obavili posao u osmini finala na Svjetskom prvenstvu u Španjolskoj.

20.1.2013.
22:12

Francuska je pobijedila Island 30:28, možda i teže nego što se očekivalo, iako u samoj završnici Islanđani nisu imali prilike izboriti remi, pa tako i odlazak u produžetke. Francuska je tako izborila četvrtfinalnu utakmicu ili protiv Hrvatske ili protiv Bjelorusije. Taj se ogled osmine finala igra u ponedjeljak. Francuska je većim dijelom utakmice bila u minimalnom vodstvu, ali je pet minuta prije kraja Island došao na 27:27. No, tada godinama najjača momčad na svijetu postiže tri pogotka (Karabatić i dva puta Guigou), te odlazi na 30:27, što je bilo ključno za put prema pobjedi. Kod Francuske je najbolji strijelac bio Samuel Honrubia sa sedam pogodaka, ali zanimljivo da je svih sedam zabio u prvom dijelu (od francuskih 15 u prvih 30 minuta). Michael Guigou je dodao šest, a William Accambray pet. Na drugoj strani je Olafsson postigao sedam, a Palmarsson šest golova. Danska je 30:23 nadjačala Tunis, koji je samo na startu iznenadio velikog favorita. Vodio je Tunis 4:1, 5:2 i 6:3, ali ostatak ogleda je prošao u dominaciji daleko boljih Danaca, koji su na kraju spustili gas i rutinski izborili prolaz među osam. Najbolji Danac je bio Nikulaj Markussen sa šest pogodaka, dok je Anders Eggert dodao pet. Prvi strijelac Tunisa je bio Oussama Boughanmi s pet golova. Novi suparnik Danske je pobjednik ogleda Mađarska – Poljska. Francuska - Island 30-28 (15-14) Danska - Tunis 30-23 (16-11) Njemačka - Makedonija 28-23 (13-9) Rusija - Brazil 27-26 (14-14)