SJAJNA UTAKMICA / Skandinavski klasik ponudio dramu do posljednje sekunde: Aktualni svjetski slavio protiv europskog prvaka

19.1.2024.
22:16

Danska je slavila u skandinavskog klasiku u drugom kolu drugog kruga Europskog prvenstva protiv Švedske 28-27 i stigla na korak do polufinalu.

EKSKLUZIVNO /

Srna za RTL otkrio koliko im znači (ne)očekivan potez Perkovca: 'To je ono što trebamo imati, a mi to imamo'

Iako su Danci u 54. minuti imali plus četiri (28-24) na kraju smo svjedočili pravoj drami jer smo u zadnje tri minute ušli sa samo plus jedan aktualnih svjetskih prvaka.

No, aktualni europski prvaci nisu imali snage za potpuni povratak, iako su i zabili u posljednjem napadu u zadnjim sekundama utakmice, no suci su gol Bergendahla poništili zbog prijestupa.

Mathias Gidsel je sa 10 golova vodio Dansku dok je Hampus Wanne postigao devet pogodaka za Švedsku.

Danska je na vrhu skupine s maksimalnih šest bodova, dok je Švedska na drugom mjestu s četiri boda, koliko ima i treći Portugal . Norveška i Slovenija imaju po dva boda, dok je Nizozemska na dnu bez bodova.

Sudjelujte u kreativnom natječaju Uhvati loptu, osvoji Telemach prvenstvo te 29. siječnja budi ponosni vlasnik QLED televizora i 1 godine besplatne pretplate na EON TV.