KRENULO JE RUKOMETNO LUDILO /

Srbija deklasirala Ukrajinu na otvaranju. Što to znači za Hrvatsku?

Ova pobjeda Orlova znači da će Hrvatska vjerojatno morati pobijediti Srbiju kako bi ušla u drugi krug

13.1.2022.
19:26
Sanjin Strukic/PIXSELL

Srpska rukometna reprezentacija na najbolji je mogući način otvorila rukometni Euro. Izabranici Tonija Gerone slavili su 31:23 u prvoj utakmici skupine C, u kojoj su osim ove dvije reprezentacije još Hrvatska i Francuska, koje od 20:30 međusobno igraju uz prijenos na RTL televiziji.

Ovom pobjedom od +8 golova razlike, Srbi su poslali ozbiljno upozorenje, poruku Hrvatskoj, s kojom igra za dva dana. Kauboji će vjerojatno morati dobiti Srbiju, ako misle u drugi krug.

HRVATSKA HRABRO PALA OD FRANCUSKE /

Mandić dobio plavi karton, hrvatski klinci oduševili do isključenja; Srbiju moramo dobiti za drugi krug

Usprkos velikim problemima sa koronavirusom i zaraženim igračima, Srbija je uvjerljivo slavila protiv Ukrajine. Već nakon prvog poluvremenu Srbija je imala šest golova razlike (17-11), a u nastavku je samo povećala prednost.

Srbiju je do pobjede predvodio Lazar Kukić sa sedam golova, Bogdan Radivojević je zabio pet pogodaka, dok je Milan Bomastar imao devet obrana.

U ukrajinskim redovima najefikasniji je bio Dmitro Horiha sa šest golova.

Srbiju u susretu 2. kola, 15. siječnja očekuje ogled protiv Hrvatske, dok će Ukrajina igrati protiv Francuske.