DOMAĆINI 'DEMOLIRALI' BJELORUSIJU, FRANCUZI IZVUKLI POBJEDU U ZAVRŠNICI: / Egipćani i Slovenci odlučuju o putniku u četvrtfinale

Utakmica između Francuske i Islanda odlučena je u samoj završnici

22.1.2021.
20:05

Francuski rukometaši svladali su Island s 28-26 (16-14), dok je Egipat demolirao Bjelorusiju s 35-26 (21-14) u susretima 2. kola drugoga kruga Svjetskog rukometnog prvenstva u Egiptu.

POBJEDE PORTUGALA I RUSIJE: /

Makedonija nastavila razočaravati na Svjetskom prvenstvu

Domaćin Egipat je s lakoćom svladao Bjelorusiju, pa će afrička momčad u zadnjem dvoboju sa Slovencima odlučivati o putniku u četvrtfinale. Egipćani su, kao i u svim dosadašnjim dvobojima, ponovno odigrali sjajno prvo poluvrijeme nakon kojeg su vodili sa sedam razlike.

Elahmar je sa 8 golova predvodio Egipćane, a Vailapau sa četiri gola Bjeloruse.

Potencijalni protivnici Kauboja

Egipat vodi u skupini 4 sa šest bodova, Šveđani i Rusi imaju po 5, a Slovenci. Jedna od prve dvije reprezentacije iz ove skupine bila bi potencijalni suparnik hrvatske selekcije u četvrfinalu.

Francuzi su opet, kao i protiv Alžira, izvukli pobjedu u samoj završnici dvoboja. Islanđani su u dva navrata u drugom poluvremenu vodili s po dva gola razlike, ali nisu izdržali.

Mem je sa 7 golova bio prvo ime Francuza, a Elisson (9) Islanđana.

Francuska vodi s 8 bodova, ali još nisu osigurali četvrtfinale jer u zadnjem kolu igraju s Portugalcima.