BARCELONA U FINALU FINAL FOURA U KOELNU: / Odlična igra sjajnog Luke Cindrića

Barceloni je to peto finale otkako je EHF uveo završni turnir 2010.

28.12.2020.
20:00

Rukometaši Barcelone izborili su danas plasman u finale završnog turnira Lige prvaka u Kolnu nakon što su u polufinalu pobijedili PSG sa 37:32 uz odličnu igru hrvatskog reprezentativca Luke Cindrića koji je zabio četiri gola.

Luka Cindric (FC Barcelone) - FC Barcelone Vs Paris Saint Germain Handball - Velux EHF Champions League - Final 4 - demi finale ŕ Cologne, le 28 décembre 2020. © Bertrand Delhomme / Panoramic / Bestimage FC Barcelona Vs Paris Saint Germain Handball - Velux EHF Champions League - Final 4 - semi final in Cologne, December 28, 2020.,Image: 579241286, License: Rights-managed, Restrictions: , Model Release: no

DUVNJAK PROGOVORO O SVOJOJ BORBI S KORONOM: ‘Jednom sam na 15 minuta izašao na terasu, odmah mi se zavrtjelo’

DUVNJAK PROGOVORO O SVOJOJ BORBI S KORONOM: /

'Jednom sam na 15 minuta izašao na terasu, odmah mi se zavrtjelo'

Barca lovi deseti naslov prvaka Europe

Barceloni je to peto finale otkako je EHF uveo završni turnir 2010. godine, te 14. ukupno u elitnom rukometnom natjecanju, a u utorak će deseti naslov prvaka Europe loviti protiv pobjednika susreta Kiel - Veszprem koji je na rasporedu nešto kasnije večeras.

PSG je u prvih 20 minuta bio bolji, Francuzi su u jednom trenutku imali i tri gola prednosti, međutim nakon što je Barcelona povela 11:10 više nije ispuštala prednost. Na poluvrijeme je otišla sa +4 (18:14), u 36. minuti imala je šest golova viška (23:17), a u 42. minuti i najvećih +7 (33:26). Na koncu je završilo 37:32.

Duvnjak protiv Veszprema

Barcelonu su do pobjede predvodili Dika Mem s osam golova, Aron Palmarsson sa šest, te Blaž Janc i Ludovic Fabregas sa po pet golova, dok je Kevin Moller imao 14 obrana i postogao jedan pogodak. Cindrić je zabio četiri gola u 57 % šuta.

U redovima francuskog sastava najefikasniji je bio Dynal Nahi s devet golova, dok je Mikkel Hanse zabio sedam golova.

U drugom polufinalu sastaju se Kiel našeg Domagoja Duvnjaka i Veszprem Manuela Štrlek, no zbog ozljede skočnog zgloba Štrlek neće nastupiti.

EHF za sudionike Final Foura odabrala Barcelonu, PSG, Kiel i Veszprem

Završni "Final Four" prvotno se trebao igrati 30. i 31. svibnja. Međutim, u svjetlu globalne zdravstvene krize, prebačen je na 22. i 23. kolovoza, a potom je dobio i treći termin, kraj ove godine.

Zanimljivo, Europska rukometna federacija (EHF) je odlučila da se utakmice osmine finala i četvrtfinala Lige prvaka ne igraju, a za sudionike Final Foura odabrala je Barcelonu, PSG, Kiel i Veszprem koji su u tzv. elitnim skupinama (A i B) ovosezonske Lige prvaka završili na prva dva mjesta. Tako skopski Vardar nije dobio priliku braniti naslov.

REZULTATI POLUFINALA: Barcelona - PSG 37-32 (18-14) Kiel - Veszprem (20.30)