HVALA IM / Island srušio Austrijancima snove o polufinalu Eura, ali i gurnuo Hrvatsku u kvalifikacije za Olimpijske igre

Austrijancima su tako srušeni snovi o polufinalu, a nažalost ovim rezultatom je potvrđeno da će Hrvatska završiti posljednja u skupini.

24.1.2024.
15:31

Hrvatska je osigurala kvalifikacije za Olimpijske igre u ožujku. Omogućio nam je to Island slavljem protiv Austrije 26-24 u posljednjem kolu drugog kruga skupine 1 Europskog rukometnog prvenstva.

JASNO MIŠLJENJE /

Pitali smo vas treba li Perkovac ostati izbornik nakon Europskog prvenstva: Evo kako ste nam odgovorili

Austrijancima su tako srušeni snovi o polufinalu, a nažalost ovim rezultatom je potvrđeno da će Hrvatska završiti posljednja u skupini. Postalo je tako jasno da ću u polufinale iz naše skupine Mađarska ili Njemačka, a našim susjedima za taj podvig treba pobjeda protiv Francuza u dvoboju koji se igra od 18 sati.

Island je bolje otvorio utakmicu te u dva navrata (3-1, 4-2) imao dva gola prednost, no Austrijanci su se vraćali sve to 8-8, a onda je uslijedio njihov nevjerojatan pad. Do kraja poluvremena Austrija nije zabila nijedan gol, a Island je nanizao šest pa su na odmor otišli sa 8-14.

Na početku nastavka potpuno drugačija slika, Island je u prvih 14 minuta drugog poluvremena zabio samo jedan gol, a Austrija čak osam te su stigli do vodstva 16-15. Posebno je na golu Austrijanaca u tim trenucima briljirao Constantin Möstl, koji je na kraju završio s 20 obrana.

Uslijedila je igra gol za gol do 19-18 vodstva Austrija, nakon čega je Island napravio seriju 4-1 za novi preokret. Do kraja više Islanđani nisu ispuštali vodstvo te su prvenstvo završili s dvije pobjede.

Wagner je zabio sedam kod Austrijanaca, dok je Gudjonsson s osam bio najbolji kod Islanda.

Sudjelujte u kreativnom natječaju Uhvati loptu, osvoji Telemach prvenstvo te 29. siječnja budi ponosni vlasnik QLED televizora i 1 godine besplatne pretplate na EON TV.