ISLAND BOLJI OD PORTUGALA / Europski prvaci tek u zadnjih deset minuta slomili Brazil, Crna Gora pružila odličan otpor Španjolcima

Španjolski, švedski i islandski rukometaši ubilježili su pobjede na početku Svjetskoga prvenstva u Švedskoj i Poljskoj

12.1.2023.
22:56

U Göteborgu su europski prvaci Šveđani na krilima Jima Gottfridssona (6 golova iz 6 pokušaja) tek u zadnjih 10 minuta slomili otpor upornih Brazilaca (26-18), koje je predvodio Rodrigues s četiri gola.

UTAKMICA PUNA PREOKRETA /

Veselin Vujović nakon drame na krilima Siavoshishahenayatija do prve pobjede na Svjetskom prvenstvu

Španjolska je slavila protiv Crne Gore (30-25), no za pobjedu su se morali mučiti više od očekivanog jer je crnogorski vratar Nebojša Šimić upisao čak 15 obrana.

Kod Španjolaca je Odriozola zabio 6 golova, a Branko Vujović sedam za Crnu Goru.

U iznimno gustoj grupi D Island je ukrotio Portugal s (29-25) na krilima Elissona (9) i Magnussona (7).

Dvije selekcije su u četvrtak ispisale su poglavlje svoje povijest i prve pobjede na mundijalima - Zelenortski otoci protiv Urugvaja (33-25) i Iran protiv Čilea (25-24).

Skupina A (Krakov):
Čile - Iran 24:25 (11:13)
Španjolska - Crna Gora 30:25 (15:12)

Skupina B (Katovice):
Francuska - Poljska 26:24 (14:13)
Saudijska Arabija - Slovenija 19:33 (8:16)

Skupina C (Göteborg):
Zelenortski otoci - Urugvaj 33:25 (17:11)
Švedska - Brazil 26:18 (11:9)

Skupina D (Kristianstad):
Mađarska - Južna Koreja 35:27 (21:11)
Island - Portugal 30:26 (15:15)

Svjetsko rukometno prvenstvo koje će se igrati u Švedskoj i Poljskoj na rasporedu je od 11. do 29. siječnja, a više od pedeset napetih i atraktivnih utakmica gledatelji će moći pratiti na glavnom kanalu RTL-a, zatim na kanalu RTL2 te online platformi PLAY.