NEIZVJESNA UTAKMICA / Poznat prvi četvrtfinalist Svjetskog prvenstva: Slovenci ostali kratki za jedno mjesto

Najbolji španjolski strijelac bio je Kauldi Odriozola sa šest golova, dok je kod Slovenije Jure Dolenec postigao sedam, a Blaž Janc pet pogodaka.

20.1.2023.
17:23

Rukometna reprezentacija Slovenije neće se boriti za medalju na Svjetskom prvenstvu. Sloveniji je bila potrebna pobjeda protiv Španjolske za četvrtfinale turnira, no do nje nije uspjela doći. Španjolska, koju je i remi vodio među posljednjih osam, slavila je 31:26 (15:15).

Španjolska u skupini drugog kruga ima maksimalnih osam bodova i kolo prije kraja je i matematički osigurala prolaz među osam najboljih. Ovakvim rezultatom prema četvrtfinalu je otišla i Francuska, dok je Slovenija porazom ispala iz kombinacija za četvrtfinale.

NIJE MU OVO TREBALO /

S krivim narodom si se zakačio: Hrvati zasuli Gidselov profil komentarima, ovaj ih isključio

U Tauron Areni Španjolci i Slovenci su odigrali izjednačenu utakmicu iako je Španjolska u samom uvodu susreta stvorila četiri gola prednosti (7:3). No, Slovenci su se vratili, a poluvrijeme je završilo bez prednosti (15:15). U nastavku se dugo vremena igralo pogodak za pogodak, a onda je Španjolska došla do nekoliko golova viška, kasnije i pet, čime je utakmica zaključena.