težak poraz prvaka / Rijeka utrpala Modrima pet komada, Kranjčar odmah nakon utakmice podnio ostavku!

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći sa 19

18.9.2016.
21:09
Nel Pavletic/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u derbiju su 9. kola Prve HNL na Rujevici deklasirali Dinamo sa 5-2 (2-0) i tako zadržali vodeću poziciju nakon prve četvrtine prvenstva.

Rijeka je povela nakon samo 17 sekundi utakmice kada je Gavranović iskoristio nesporazum u obrani gostiju, da bi do kraja prvog poluvremena Gorgon svojim prvim golom u 33. minuti povisio na 2-0.

Rijeka je po prikazanom u prvom poluvremenu trebala imati i veću prednost, a propušteno je nadoknadila početkom nastavka kada su Vešović u 50. i Gorgon svojim drugim golom u 55. minuti povisili na 4-0. U samoj završnici pala su još tri gola, za Dinamo su zabili Soudani u 81. i Pavičić u 86., a za Rijeku Vešović u 82.

Ovom pobjedom Rijeka je stigla do učinka od 23 boda, dok je Dinamo treći sa 19.

Kranjčar odmah dao ostavku

Odmah nakon debakla na Rujevici, Zlatko Kranjčar je priopćio novinarima kako daje ostavku na mjesto trenera modrih.

"Logično je da zbog interesa Dinama da moje prisustvo nije dobro i da se maknem te omogućim nekom drugom da ostvari rezultat koji je bitan", rekao je Kranjčar nakon poraza od Rijeke te dodao.

"Ovo nema veze s upravom, ovo je moja odluka. Rekao sam da ću se maknuti ako ne budem zadovoljan i nesretan", dodao je.

Cici je to treći poraz zaredom, nakon Osijeka i Lyona u Ligi prvaka. Čelnici Dinama unaprijed su govorili da će ga zadesiti takva sudbina ako izgubi od Rijeke, a on je na kraju sam podnio otkaz.

Osijek nastavlja sjajan niz

U prvom susretu u nedjelju Osijek je s tri gola u posljednjoj četvrtini utakmice u svom Gradskom vrtu svladao Split sa 3-0 (0-0). Prvi gol postigao je Perošević (68-11m), a pobjedu je u završnici s dva gola potvrdio Vojnović (82, 88).

Osijek je sada drugi sa 22 boda, dok je Split posljednji s četiri boda, koliko ima i pretposljednja Istra 1961.