STRADAO BILBAO / Rakitiću asistencija u pobjedi Seville

Povela je Sevilla u četvrtoj minuti kada je Negredo svladao suparničkog vratara nakon što mu je loptu nabacio Rakitić.

9.4.2013.
9:53
PIXSELL

Sevilla je sinoć u zadnjoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva svladala Athletic Bilbao sa 2-1, a oba je pogotka za domaću momčad postigao Alvaro Negredo dok je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao cijelu utakmicu i asistirao za prvi gol.

Povela je Sevilla u četvrtoj minuti kada je Negredo svladao suparničkog vratara nakon što mu je loptu nabacio Rakitić. Drugi gol za Sevillu Negredo je postigao u 87. minuti. Athletic Bilbao je izjednačio u 55. minuti pogotkom Aritza Aduriza.

Obje su momčadi utakmicu završile s po deset igrača. Sevilla je ostala bez braniča Fernanda Navarra koji je dobio drugi žuti karton u 73. minuti, a Bilbaov branič Aymeric Laporte je isključen iz istog razloga u 80. minuti.

Sevilla je sada deseta sa 41 bodom, osam kola prije kraja prvenstva i šest bodova zaostatka za Malagom koja je na šestom mjestu, zadnjem mjestu koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu.

Momčad Marcela Bielse, Bilbao je 13. sa 35 bodova, devet iznad zone ispadanja u drugu ligu.

Prva je Barcelona sa 78 bodova, drugi je Real Madrid sa 13 bodova manje, a treći je Atletico Madrid sa 62 boda.