HRABAR POTEZ STRAHONJE / Presedan: Zbog baklji prekinut derbi u Puli!

Prvi petominutni prekid bakljama izazvali su u 60. minuti navijači Rijeke, a drugi pristalice domaćina koji su slavili pogodak svoje momčadi. To je i prvi prekid izazvan bakljama u povijesti Prve HNL.

1.4.2012.
18:57

PULA - Zadnja utakmica 24. kola Prve HNL u Puli između nogometaša Istre 1961 i Rijeke prekinuta je u 70. minuti zbog ubacivanja baklji na teren od strane navijača.

U trenutku prekida Istra 1961 je vodila s 1:0 pogotkom Bačelić-Grgić iz jedanaesterca upravo u 70. minuti. Sudac MarijoStrahonja iz Zagreba striktno se držao pravila i zbog dva prekida zbog baklji u terenu odsvirao kraj utakmice 20 minuta prerano. Prvi petominutni prekid bakljama izazvali su u 60. minuti navijači Rijeke, a drugi pristalice domaćina koji su slavili pogodak svoje momčadi. To je i prvi prekid izazvan bakljama u povijesti Prve HNL.

Utakmicu je pratilo oko 5000 gledatelja.