POVIJESNI DEBAKL JUVENTUSA: / Ronaldo i društvo doživjeli šokantan poraz, san o obrani naslova sve dalje

Nikada do sada nisu izgubili od ovog kluba

21.3.2021.
17:12

Nogometaši Beneventa priredili su senzaciju pobijedivši u susretu 28. kola u Torinu aktualnog talijanskog prvaka Juventus sa 1-0. Pogodak odluke za prvu pobjedu Beneventa u povijesti protiv "Stare dame" zabio je AdolfoGaich u 69. minuti.

Juve je dominirao već dio utakmice, imao je premoć u posjedu lopte (68 / 32), više udaraca (23 / 7), više udaraca u okvir (9 / 1), te kornera (9 / 1), no bodovi odlaze u Benevento.

Gosti su osvojili tri boda iz jedinog udarca u okvir suparničkog gola, a pogodak je postigao argentinski napadač Gaich. Nakon što je neočekivano ispao iz Lige prvaka od Porta, Juventus je ovim porazom praktički ostao bez izgleda za obranu naslova prvaka, dok su gosti osvojili važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Poraz Jurića

Identičnim rezultatom su završile još dvije utakmice. Lazio je na gostovanju pobijedio Udinese sa 1-0, a pogodak za tri boda zabio je AdamMarušić u 37. minuti.

Sampdorija je također, sa 1-0 porazila Torino, a gol odluke zabio je Antonio Candreva u 25. minuti.

U prvom nedjeljnom okršaju Atalanta je u gostima slavila kod Verone sa 2-0. Golove za goste zabili su Ruslan Malinovskyi u 33. minuti iz kaznenog udarca i devet minuta kasnije Duvan Zapata.

U momčadi Ivana Jurić nije nastupio Ivor Pandur, baš kao niti Boško Šutalo za goste, dok je Mario Pašalić za pobjednički sastav zaigrao od 64. minute.