NORVEŠKA PROKOCKALA POBJEDU / Poljska dolazi u Zagreb

Reprezentacija Poljske pobijedila je Norvešku 31:30 u nevjerojatnoj završnici utakmice koja je odlučivala o drugom mjestu u skupini II.

27.1.2009.
21:22

Ulog je bila karta za polufinale u posljednjoj utakmici u Višnjiku kada su se na terenu susreli Poljska i Norveška.

Nakon dramatične utakmice između Njemačke i Danske uslijedila je jedna još dramatičnija za ljubitelje rukometa u zadru.

14 sekundi prije kraja utakmice, pri rezultatu 30:30, Norvežani su umjesto vratara u igru uveli sedmog igrača u polju. No, najveća norveška zvijezda Kristian Kjelling gubi loptu koju uzima Artur Siodmiak i preko čitavog terena za pobjedu pogađa prazan Norveški gol.

Utakmica je bila izrazito izjednačena čitavih 60 minuta, ali Norvežani su ipak minutu i pol prije kraja imali dva pogotka prednosti koja im nisu bila dovoljna za povijesnu pobjedu.

Tragičar Kjelling je bio najbolji strijelac Norveške s 8 pogodaka, a Bielecki s 5 za Poljsku.