POKLONIO SE LEGENDARNOM SENNI: / 'Odrastao sam gledajući njegove utrke, sanjao sam pobjedu u Brazilu'

Lewis Hamilton je u pretposljednjoj utrci sezone po prvi put u karijeri slavio na Velikoj nagradi Brazila.

13.11.2016.
22:04

ODLUKA PADA U POSLJEDNJOJ UTRCI: Hamilton uspio slaviti ispred Rosberga i odgoditi odluku o prvaku

ODLUKA PADA U POSLJEDNJOJ UTRCI: /

Hamilton uspio slaviti ispred Rosberga i odgoditi odluku o prvaku

"Konačno je sve bilo u redu s bolidom, ali sada želim uživati u ovom trenutku. Pobjeda u Brazilu bila je moj san, još otkako sam kao šestogodišnji klinac gledao pobjedu Ayrtona Senne", kazao je trostruki svjetski prvak i oduševio domaću publiku.

Legendarni Brazilac slavio je na Interlagosu 1991. i 1993., a njegova smrt na stazi u Imoli 1. svibnja 1994. godine smatra se jednim od najtužnijih trenutaka u cjelokupnoj povijesti sporta.

Petorica izletjela

Danas se od domaće publike oprostio Felipe Massa, koji nije uspio završiti utrku, kao ni još četvorica vozača: Grosjean, Ericsson, Raikkonen i Palmer. Massa je u Brazilu 2008, propustio osvojiti naslov koji je u dramatičnoj završnici pripao Hamiltonu. Bila je to prvi naslov za britanskog vozača. Brazilac je tad pobijedio, ali je Hamilton u posljednjem krugu pretekao Tima Glocka, a peto mjesto bilo mu je dovoljno za ukupnu pobjedu.

Nemogući uvjeti na stazi

Utrka na Interlagosu vozila se po nemogućim uvjetima, na stazu je čak pet puta izlazio "safety-car", a dvaput se mahalo i crvenom zastavom, što znači da je utrka prekinuta. Kiša je lijevala na stazi, a vozačima je vidljivost bila uvelike smanjena. Ipak, Hamilton je u takvim uvjetima uspio sačuvati prvo mjesto, s kojeg je i krenuo u utrku.

"Ovo je bila lagana utrka. Kada je kiša, to je uglavnom dobar dan za mene. Hvala momčadi, zajedno stvaramo povijest. Nije bilo pogrešaka, nije bilo drame", kazao je Hamilton nakon utrke u kojoj su izletjela četvorica vozača.

Samo je Schumacher bolji

Hamiltonu je ovo bila 52. pobjeda u karijeri koji je na listi pobjednika pretekao Alaina Prosta, a ispred njega je još jedino Michael Schumacher (91 pobjeda).