Pobeda Partizana u senci incidenta navijača, Zvezda slavila u Ljubljani

"Večiti" ostvarili pobede u 16. kolu regionalne ABA lige

6.1.2013.
3:13

Košarkaši Partizana savladali su zagrebačku Cibonu rezultatom 74:68 (17:14, 23:22, 11:15, 23:17) u utakmici 16. kola Jadranske lige.

Crvena zvezda bila ubedljiva na gostovanju u Ljubljani protiv Olimpije sa 70:56.

Duel Partizana i Cibone trebalo je da bude derbi velikih rivala na parketu, a pretvorio se u veliki skandal. Početkom druge četvrtine došlo je do tuče na tribinama između domaćih navijača uz pristojnu upotrebu pirotehnička sredstva. Sudije su prekinule susret koji je nastavljen kada je policija ispraznila deo tribina sa pripadnicima frakcije "Zabranjeni".

Srpski šampion odigrao je još jedan neizvestan meč u kojem došao do pobede nakon serije trojki u poslednja dva minuta igre.

Milosavljević je sa 15 poena bio i najefikasniji kod pobednika, Lučić je postigao 13, Gordon 11, a Bertans 10 poena. U Ciboni su najbolji bili Strouberi sa 19, Zubčić sa 14, Žižić sa 13 i Šarić sa 12 poena.

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su ekipu Olimpije sa 70:56(17:14, 19:12, 16:14, 18:16), a izabranicima Vlade Vukoičića to je bila 11. pobeda u regionalnom takmičenju.

Najbolji kod crveno-belih bio je kapiten Igor Rakočević koji je zabeležio 23 poena, Boris Savović dodao je na to još 13 poena i 13 skokova.

Kod domaćina najzapaženiji bio je Eron Bejns sa 13 poena, dok je Temu Raniko ubacio poen manje.