POGODAK HRVATSKOG NAPADAČA /

Petrić osigurao HSV-u bod

HSV i St. Pauli odigrali su 1:1, a Petrić je ušao u igru u 62. minuti i u 88. je postigao pogodak. Dortmund je pobijedio domaći Schalke 3:1.

19.9.2010.
17:38

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić postigao je zgoditak kojim se njegov HSV spasio poraza u gradskom derbiju kod St. Paulia (1:1).

Petrić je ušao u igru u 62. minuti, a u 88. je prekrasnim udarcem postigao izjednačujući zgoditak. St Pauli je vodio od 77. minute zgoditkom Fabiana Bolla.

Bio je to 15. bundesligaški gradski derbi, a St Pauli, koji je ove sezone zaradio povratak u najelitnije društvo, nije pobijedio HSV već 33 godine.

U najvećem njemačkom derbiju nogometaši Borussie Dortmund slavili su u Gelsenkirchenu kod Schalkea s 3:1.

Schalke je tako i dalje posljednji na tablici bez ijednoga osvojenoga boda, a u lošu predstavu za domaćine u "Ruhrskom derbiju" uklopio se i Ivan Rakitić koji je odigrao cijelu utakmicu.

U drugoj utakmici Bayer je u Leverkusenu odigrao samo 0:0 s Nuernbergom, a Domagoj Vida bio je na klupi "apotekara".