Osvojio četvrto zlato i najavio rušenje legende

Ryan Lochte, 26-godišnji američki plivač, spreman je od svog kolege iz reprezentacije Michaela Phelpsa preuzeti primat najboljeg plivača današnjice.

29.7.2011.
18:51

U petak je osvojio dvije nove zlatne medalje – na 200 metara leđno (1:52.96) i kao član američke štafete na 4x200 metara slobodno (7:02.67) – pa ih sad ima četiri (tri pojedinačne i jednu u štafeti), a uz to je vlasnik jedinog svjetskog rekorda postignutog ovdje u Šangaju.

Na 200 metara leđno Lochte je bio vrlo dominantan pa je drugi, Japanac Ryosuke Irie zaostao iza njega više od sekunde (1:54.11). Do trećeg mjesta doplivao je Amerikanac Tyler Clary (1:54.96).

Ukupno je, na svim svjetskim prvenstvima dosad, brzanac iz Daytona Beacha osvojio 11 zlata, tri srebra i tri bronce.

"Svi ovi dobri rezultati u Šangaju ohrabruju me uoči Olimpijskih igara u Londonu. Phelps? Ma, ne mislim na njega, iako mi je drago kad ga pobijedim", kazao je Lochte.