BRAVO / Splićani kolo prije kraja nakon drame s 30 golova osigurali plasman među osam najboljih momčadi Europe

21.11.2023.
20:39
Ivo Cagalj/PIXSELL

Vaterpolisti splitskog Jadrana izborili su plasman među osam najboljih klubova u Ligi prvaka ove sezone osiguravši drugo mjesto u skupini C kolo prije kraja natjecanja, u susretu 5. kola Splićani su kao domaćini na bazenu Poljud svladali Jadran iz Herceg Novog sa 16-14 (2-3, 3-2, 7-5, 4-4).

ŠTETA ŠTO NIJE TU /

Ivan Perišić se javio uoči odlučujuće utakmice Vatrenih: Provjerite kakvu je fotografiju i poruku objavio

Luka Bukić je s pet golova predvodio domaćine, Jerko Marinić Kragić je dodao četiri, a Đuro Radović tri gola, dok je Ivan Nagajev sa šest pogodaka bio najbolji kod gostiju.

Nakon usporenog početka dvoboja, gosti iz Crne Gore su u prvoj četvrtini poveli sa 3-1 i imali napad igračem više za povećanje prednosti, Splićani su s četiri uzastopna pogotka krajem prvog i početkom drugog dijela utakmice preuzeli kontrolu rezultata. Imali su Splićani u trećoj četvrtini i tri gola prednosti, ali Hercegnovljani su uspjeli još jednom zakomplicirati dvoboj poravnavši na 13-13 sredinom posljednje četvrtine. Ipak, kvalitetniji igrači hrvatskog prvaka uspjeli su se još jednom odlijepiti i upisati važnu pobjedu..

Drugi Jadran sada ima devet bodova, šest manje od Ferencvarosa koji je osigurao prvo mjesto u skupini, dok su na trećem i četvrtom mjestu Crvena zvezda s četiri i Jadran iz Herceg Novog s dva boda.

U posljednjem kolu ove faze natjecanja Splićani će 5. prosinca ugostiti Ferencvaros.

Svjetsko rukometno prvenstvo za žene ekskluzivno od 29. studenoga gledajte na VOYO.