SVJETSKO PRVENSTVO / Krčmar ostvario povijesni uspjeh! Loše je krenuo, a onda demolirao 12. igrača svijeta i ušao u osminu finala

Krčmar je vodio 2-1 i s pobjedom u zadnjem setu ostvario bi plasman u osminu finala, ono što još nikada nije uspio. Ali, sada jest.

22.12.2023.
18:16

Hrvatski pikadist Boris Krčmar ostvario je povijesni uspjeh prošavši u treće kolo Svjetskog prvenstva u pikadu. Protivnik u drugom kolu bio mu je Nizozemac Dirk Van Duijvenbode, 12. igrač svijeta. Nizozemac je dobro krenuo, uzevši prvi set s 3-1, a onda je krenula rapsodija Krčmara...

GLASATI MOŽETE I VI /

Domagoj Duvnjak nominiran je za najboljeg na svijetu. Konkurencija je paklena, a prestižnu nagradu osvojio je prije deset godina

Drugi set uvjerljivo je otišao na stranu Hrvata (3-0), a u trećem setu bilo je izuzetno uzbudljivo, a na kraju je iz njega kao pobjednik opet izašao Krčmar (3-1).

Suvereno je otvorio četvrti set sa 180 bacanjem, a svoju dominaciju održao je do kraja i s 3-0 u tom setu dovršio posao i s ukupnih 3-1 u setovima, 44-godišnji je Hrvat (61. na svijetu) porazio 12. pikadista svijeta i ispisao povijest hrvatskog pikada.

U osmini finala Krčmar će igrati protiv Garyja Andersona, 53-godišnjeg Škota koji se nalazi na 21. mjestu najboljih pikadista svijeta.

Napete i atraktivne utakmice te još jedan pohod Kauboja na novu medalju gledatelji mogu pratiti od 10. siječnja - na glavnom kanalu RTL-a i streaming platformi VOYO.