Uoči utakmice Hrvatske i Rumunjske, u našoj skupini Grci slomili SAD

Grčka je nakon ove pobjede izbila na prvo mjesto

1.8.2024.
13:23

Vaterpolisti Grčke svladali su američku reprezentaciju sa 13-11 (4-4, 3-2, 4-3, 2-2) u utakmici 3. kola skupine A olimpijskog turnira u Parizu, u kojoj se natječu i hrvatski reprezentativci koji će od 19.30 sati igrati protiv Rumunjske.

NEMA DRAME /

Ivica Tucak za Net.hr: 'Izdržat će srce sve, mlad sam ja, samo da ostvarimo cilj na OI'

Grci, koji su prije tri godine u Tokiju osvojili srebrno odličje, veći su dio utakmice proveli u vodstvu, ali im Amerikanci nisu dopuštali da se odvoje. Štoviše, američka reprezentacija je u četvrtoj minuti treće četvrtine iz peerca došla do vodstva 9-8. No, uslijedilo je razdbolje u kojem su Grci prelomili utakmicu na svoju stranu.

Do kraja treće četvrtine napravili su 3-0 i u zadnju četvrtinu ušli s prednošću od dva pogotka (11-9). Grčka obrana je više od osam minuta ostavila Amerikance bez pogotka, a kad je u 28. minuti Fountoulis pogodio za 12-9, pobjednik je bio odlučen.

Argyropoulos je sa četiri pogotka bio najbolji strijelac grčke reprezentacije za koju je Fountoulis postigao tri gola. Briljirao je vratar Emmanouil Zerdevas sa 16 obrana (59%). Kod Amerikanaca su po dva pogotka postigli Bowen i Irving.

Grčka je sa osam bodova iz tri nastupa izbila na prvo mjesto. Italija je druga sa šest bodova, a po tri imaju Hrvatska i SAD, ali američka reprezentacija ima utakmicu više.

Hrvatsku od 19.30 sati očekuje dvoboj protiv Rumunjske, dok će u 16.35 sati započeti utakmica Italije i Crne Gore.