VRIJEME JE ZA PROMJENE: / HRVATSKA NA KOLJENIMA! Debakl i sramota!

Hrvatska nogometna reprezentacija na milimetar je od potpunog debakla. Nakon kiksa u Bakuu(0:0), Vatreni su izgubili 2:0 u Oslu od Norveške i prolaz na EURO 2016 našim zvijezdama opasno visi.

6.9.2015.
17:31
Pixsell, Slavko Midžor

Junak utakmice bio je napadač Jo Inge Berget koji nam je zabio oba gola, prvog u 51. minuti, a drugog 18 minuta kasnije. Napadač Malmoa je oba gola zabio gotovo na identičan način. Kod prvog gola je lažnjakom prevario kapetana Darija Srnu i pogodio bliži kut, a drugog je prošao Srnu i pucao, a Vedran Ćorluka je promijenio smjer lopti i prevario Danijela Subašića.

'Vatreni' su uoči gostovanja u Azerbajdžanu i Norveškoj bili vodeći u skupini, no osvojivši samo jedan bod u zadnje dvije utakmice pali su na treće mjesto i tako kompromitirali izglede za direktan plasman u Francusku. Norveška je preuzela vodstvo na ljestvici sa 16 bodova, Italija je druga sa 15 bodova i utakmicom manje, dok je Hrvatska pala na treću poziciju sa 14 bodova. Italiju još večeras očekuje domaći ogled protiv Bugarske i prilika da se pobjedom ponovo vrati na vrh ljestvice.

Do konca kvalifikacija Hrvatsku očekuju još dvije utakmice, 10. listopada kod kuće protiv Bugarske, a tri dana kasnije na gostovanju kod Malte.

REZULTATI Malta - Azerbajdžan 2-2 (Mifsud 55, Effiong 71 / Amirgulijev 36, 80 Norveška - HRVATSKA 2-0 (Berget 51, 69) Italija - Bugarska (20.45)

LJESTVICA: 1. Norveška 8 5 1 2 10-8 16 2. Italija 7 4 3 0 10-5 15 3. HRVATSKA (-1) 8 4 3 1 16- 5 14 4. Bugarska 7 2 2 3 7-8 8 5. Azerbajdžan 7 1 2 4 4-11 5 6. Malta 7 0 1 6 1-11 1