BAŠ RUŽNO / Xhaka udario Hrvata pa popio žestoku kaznu: 'I mi smo ljudi od krvi i mesa. Nisam se mogao kontrolirati...'

Završnica susreta bila je iznimno burna

8.5.2023.
17:36

Hrvatski nogometaš Roko Šimić postigao je pogodak iz jedanaesterca u 32. kolu švicarskog prvenstva, a njegov je Zuerich u subotu pobijedio na gostovanju Basel s 2-0.

KAOS /

Predsjednik kluba digao publiku i igrače na Arnautovića, Kurbašića i Smajića, oni dobili batine i završili u bolnici

KAOS /

Šimić je u igru ušao u 79. minuti, a od 86. je Basel bio s igračem manje. Odluka je pala u sudačkoj nadoknadi kada je Zuerich postigao pogotke vrijedne tri boda. Prvo je Šimić u 91. minuti bio miran i precizan s bijele točke te je zabio za 1-0, dok je u 94. minuti Mathew postavio konačnih 2-0. Za Zuerich je cijelu utakmicu odigrao Nikola Katić. Šimiću je to bio treći prvenstveni pogodak za cirišku momčad.

Završnica susreta bila je iznimno burna te su isključena još dvojica domaćih igrača.

Jedan od isključenih je i Taulant Xhaka, brat puno poznatijeg  veznjaka Arsenala Granita Xhake, koji je za vrat uhvatio Marchesana, pa potom glavom u prsa udario hrvatskog stopera Nikolu Katića.

Nakon incidenta Xhaka je na Instagramu objavio javnu ispriku, a disciplinski sudac ga je kaznio suspenzijom od čak osam utakmica, što znači da će propustiti sve do kraja ove i nekoliko utakmica na počeku sljedeće sezone.

"Želio bih se ispričati za ono što se sinoć dogodilo. Poznajete me kao emotivnog igrača, kao nekoga tko daje sve od sebe na terenu. I mi igrači smo ljudi od krvi i mesa, koji emotivno reagiraju u nekim situacijama. Nikakve verbalne uvrede prema meni i mojoj obitelji ne opravdavaju takav gaf. Kao iskusni igrač i kapetan ove momčadi imam ulogu uzora, pogotovo u teškim trenucima, što, nažalost, nisam pokazao u ovoj situaciji. Ne mogu poništiti ono što se sinoć dogodilo. Suočit ću se s posljedicama jer se nakratko nisam mogao kontrolirati", poručio je Xhaka koji je i kapetan Basela.