U najzanimljivijoj utakmici europskih kvalifikacija za odlazak na SP u Brazilu 2014.

26.3.2013.
23:47

U vrlo zanimljivoj utakmici s pregršt prilika s obje strane napadač Barcelone Pedro bio je jedini strijelac u 58. minuti. Loptu je s lijeve strane napada oštro na pet metara ubacio lijevi bek Arsenala Nacho Monreal, koji je u ovoj utakmici zamijenio ozlijeđenog Jordija Albu. Pedro se poput metka probio kroz sredinu obrane "tricolora" i iz neposredne blizine matirao Huga Llorisa. Španjolac je uletio u mrežu prije lopte, kao i Mandžukić na utakmici Bayerna i Arsenala u Londonu.

Ovom je pobjedom Španjolska preuzela vodstvo u jedinoj skupini s pet reprezentacija (skupina I), te sada tri utakmice prije kraja ima bod prednosti ispred Francuske (11-10).

U skupni H Crna Gora i Engleska podijelili su bodove u Podgorici odigravši 1:1, iako je reprezentacija "tri lava" vodila dugih 70. minuta. Goste je već u 6. minuti u vodstvo doveo Wayne Rooney. Podsjetimo, Rooney je protiv Crne Gore 2011. godine zaradio k crveni karton zbog gaženja suparnika, te nije imao pravo nastupa u prve dvije utakmice prošloljetnog EURA.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xyi7zq Nakon velikog pritiska Crne Gore u nastavku konačnih 1:1 postao je Dejan Damjanović u 76. minuti. I nakon šest odigranih utakmica skupine H Crna Gora je i dalje vodeća reprezentacija s 14 osvojenih bodova, dva više od Engleske. Njemačka je u skupini C po drugi put u pet dana svladala Kazahstan, ovoga puta na domaćem travnjaku u Nürnbergu 4:1. "Elf" je Kazahstance svladao na pogon Borussije Dortmund. Naime, prva tri pogotka su u razmaku od devet minuta (23-32) zabili Marco Reus, Mario Götze i Ilkay Gündogan. http://www.dailymotion.com/embed/video/xyi7no

Početkom nastavka na 1:3 je smanjio Heinrich Schmidtgal, a točku na "i" njemačkoj pobjedi postavio je svojim drugim pogotkom Reus.

Skupina B Malta – Italija 0:2 (Balotelli 8-11m, 45) Armenija – Češka 0:3 (Vydra 47, 81, Kolar 90+4) Danska – Bugarska 1:1 (Agger 63-11m / Manolev 51) Redoslijed: 1. Italija 13 (5 utakmica), 2. Bugarska 10 (+1), 3. Češka 8, 4. Danska 6, 5. Armenija 3 (-1), 6. Malta 0 Skupina C Njemačka – Kazahstan 4:1 (Reus 23, 90, Götze 27, Gündogan 32 / Schmidtgal 47) Irska – Austrija 2:2 (Walters 25-11m, 45+1 / Harnik 11, Alaba 90+2) Redoslijed: 1. Njemačka 16 (6 utakmica), 2. Austrija 8 (-1), 3. Švedska 8 (-2), 4. Irska 8 (-1), 5. Kazahstan 1, 6. Ovčji otoci 0 (-2) Skupina D Nizozemska – Rumunjska 4:0 (Van der Vaart 12, Van Persie 56, 65-11m, Lens 90) Turska – Mađarska 1:1 (Yilmaz 63 / Böde 71) Estonija – Andora 2:0 (Anier 45+1, Lindpere 61) Redoslijed: 1. Nizozemska 18, 2. Mađarska 11, 3. Rumunjska 10, 4. Turska 7, 5. Estonija 6, 6. Andora 0 Skupina F Azerbajdžan – Portugal 0:2 (Alves 63, Almeida 79) Sjeverna Irska – Izrael 0:2 (Refaelov 77, Ben Basat 84) Redoslijed: 1. Rusija 12 (4 utakmice), 2. Izrael 11 (+2), 3. Portugal 11 (+2), 4. Sjeverna Irska 3 (+1), 5. Azerbajdžan 3 (+2), 6. Luksemburg 2 (+1) Skupina H Crna Gora – Engleska 1:1 (Damjanović 76 / Rooney 6) Ukrajina – Moldavija 2:1 (Jarmolenko 61, Kačeridi 71 / Suvorov 80) Poljska – San Marino 5:0 (Lewandowski 21-11m, 50-11m, Piszczek 28, Teodorczyk 61, Kosecki 90+1) Redoslijed: 1. Crna Gora 14 (6 utakmica), 2. Engleska 12, 3. Poljska 8 (-1), 4. Ukrajina 8 (-1), 5. Moldavija 4, 6. San Marino 0 Skupina I Francuska – Španjolska 0:1 (Pedro 58) Redoslijed: 1. Španjolska 11 (5 utakmica), 2. Francuska 10, 3. Gruzija 4, 4. Bjelorusija 3 (-1), 5. Finska 2 (-2).