Splitski derbi koji je na HTV-u mogla gledati cijela Hrvatska podsjetio je da za HNL još uvijek ima nade. Hajduk je u zadnjem susretu 21.

13.3.2011.
0:10

Stadion Poljud Gledatelja: 8.000 Sudac: Fran Jović iz Zagreba Strijelci: 0:1 H.Vejić (ag. 52.), 1:1 S. Andrić (59.), 2:1 A. Vukušić (79.), 3:1 S. Andrić (91.)

HAJDUK: Subašić, Bulku, Vejić, J. Buljat, J. Barišić, Tičinović, M. Ljubičić, Andrić, Trebotić, Vukušić, Anas Sharbini.

SPLIT: A. Vuković, Marčić, Križanac, Vidić, Budiša, Pr. Šimić, A. Vitaić, Bučan, Serdarušić, Obilinović, Golubović Što reći o igri Hajduka u prvom poluvremenu osim da bijeli nisu na svom Poljudu niti jednom zapucali prema golu RNK Splita. Osam tisuća navijača na slavnom stadionu zviždalo je bezidejnoj i nemoćnoj momčadi Gorana Vučevića, uz skandiranje 'Igrajte pič****!'.

Međutim, nije pomoglo. Prvi dio apsolutno je pripao Splitu, imali su 'crveni' stativu Golubovića i nekoliko opasnih pokušaja Serdarušića, a čvršću i ambiciozniju igru okrunili su početkom drugog dijela, u 52. minuti.

Pehar je izveo korner, a 'obrambeni potez godine' izveli su vratar Subašić i iskusni Vejić koji su gotovo zajedno ugurali loptu u vlastitu mrežu.

Bio je to znak za alarm na klupi Hajduka. Umjesto Tičinovića ušao je Ahmad Shabini, a Trebotić je zamijenio Ljubičića. Upravo je Trebotić u 59. minuti izveo slobodni udarac s desne strane Splitovog šesnaesterca, pogodio usamljenog Srđana Andrića u skoku, a kapetanu nije bilo teško zatresti mrežu gostiju glavom s desetak metara udaljenosti.

Od tog trenutka Hajduk ipak kreže odlučnije prema golu Splita, ali uporni gosti imaju bolje prilike. Prvo je Budiša sjajno gađao lijevi donji kut nakon jednog ubačaja, ali je Subašić ovaj put dobro reagirao, a malo poslije gredu je s dvadesetak metara kao iz topa zatresao Pehar.

No, gol je, kako to obično biva, pao na drugoj strani i Hajduk je poveo. Bio je to najljepši trenutak utakmice i iskupljenje za beskrvnu igru u prvom dijelu. Anas Sharbini uputio je dugu parabolu sa svoje desne sasvim na lijevu stranu, a Ante Vukušić ju je iz prve, u stilu Davor Šukera, uštopao taman za savršen lob iskosa, iz nimalo jednostavne situacije. Svaka čast za ovaj potez najboljeg strijelca HNL-a koji sada na kontu ima 12 golova.

Split je samo par minuta kasnije uspio izjednačiti, ali sudac Jović iz Zagreba sasvim opravdano je označio čisto zaleđe i poništio pogodak. Na kraju smo vidjeli još jedan sjajan potez kapetana Andrića, koji je slobodan udarac s ruba šesnaesterca izveo u maniri najboljih europskih majstora i 'skinuo paučinu iz rašlji' za konačnih 3:1. Ono što je najbitnije za domaće navijače, Hajduk je uspio zadržati pet bodova zaostatka za Dinamom, podsjetivši uz to da ova momčad može igrati dobro kad hoće.

Petak: Lokomotiva - Inter 2:4 Zagreb - Zadar 1:0

Subota: Cibalia - Dinamo 0:1 Osijek-Hr.dragovoljac 0:0 Karlovac - Varaždin 1:0 Istra 1961 - Šibenik 1:4 Slaven Belupo- Rijeka 0:1 Hajduk - Split 3:1