Nogometaši Seville vratili su se pobjedničkim navikama. Nakon dvaju vezanih poraza od Celte u Primeri i Porta u Europa ligi slavili su 4:1 domaću pobjedu protiv Espanyola.

6.4.2014.
21:06

Bila je to utakmica 32. kola španjolskog prvenstva i 15. ovosezonska pobjeda andaluzijskog sastava.

Dvostruki strijelac za Sevillu na Sanchez Pizjuanu bio je Kevin Gameiro, a po jedan su zabili Stephane M'Bia i Ivan Rakitić. Hrvatski je reprezentativac zabio u 89. minuti za konačnih 4:1.

Bio mu je to 12. ovosezonski ligaški gol, a zabio ga je lijepim prizemnim udarcem desnicom u bliži kut s nekih 12, 13 metara malo iskosa s desne strane.

Rakitić je u igru ušao u 62. minuti, a kod gola mu je dugom loptom asistirao Argentinac Nicolas Pareja.

Jedini je gol za Espanyol početkom drugog poluvremena iz jedanaesterca zabio Sergio Garcia.

Sevilla - Espanyol 4-1 (M'Bia 18, Gameiro 45, 84, Rakitić 89 / Garcia 47-11m)

Elche - Getafe 1-0 (Boakye 90+3)

Malaga - Granada 4-1 (Camacho 15, 37, Amrabat 50 - 11m, Juanmi 75 / El Arabi 79)

Valladolid - Valencia (kasnije)

Redoslijed: 1. Atletico Madrid 79 2. Barcelona 78 3. Real Madrid 76 4. Athletic Bilbao 56 (-1) 5. Sevilla 53 ... 9. Espanyol 40 ...