U utakmici 10. kola nizozemske Eredivisije nogometaši Ajaxa su upisali već peti remi ove sezone. Odigrali su s Feyenoordom tek 1:1, pa su tako i dalje nisko, na petom mjestu ljestvice.

23.10.2011.
16:56

Suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka čak može biti i zadovoljan bodom jer je Feyenoord vodio 1:0, a pri tom rezultatu je Ajax ostao i sa igračem manje. No, neposredno nakon isključenja vratara Vermeera u 64. minuti Ajax je uspio izjednačiti. Tri minute kasnije je Vertonghen barem sačuvao bod Ajaxu.

Za nogometaše iz Amsterdama je ovo bio treći prvenstveni derbi zaredom na domaćem travnjaku i u sva tri ogleda su uzeli po bod. Prije toga su remije igrači Ajaxa odigrali s Twenteom i AZ Alkmaarom. Recimo da su zadnji put u Eredivisiji nogometaši Ajaxa slavili sada već dalekog 10. rujna.

Dinamo iduću utakmicu u Ligi prvaka igra upravo u Amsterdamu. Ajax je tijekom ovog ogleda igrao u sastavu: Vermeer - Vertonghen, Van der Wiel, Anita, Alderweireld - Koppers, Janssen, De Jong, Eriksen - Sulejmani, Boerrigter. Još su igrali Lukoki, Buljikin i Cillessen.