Jedan gol trebao je Tottenhamu da u zaostalom susretu Premiershipa osvoji sudbonosni bod protiv Manchester Cityja i zadrži realne šanse barem za plasman u pretkolo Europske lige ovoga ljeta.

11.5.2011.
0:43

Dvoboj koji je Tottenhamu mogao spasiti sezonu Harry Redknapp je počeo s dvojicom Hrvata u udarnom sastavu. Nakon što je preskočio provoligaški susret s Blackpoolom, Vedran Ćorluka se vratio na desni bok, a upitni Luka Modrić se ipak oporavio za ključni meč na Eastlandsu.

Gosti iz Londona su vrlo ambiciozno otvorili utakmici i često boravili na polovici domaćina, no Manchestery City je takav pristup mogao kazniti već u 11. minuti nakon sjajne kontre Silve i Edina Džeke.

Reprezentativac BiH je, međutim, sa samo nekoliko metara pucao u dobro postavljenog Carla Cudicinija, koji je na vratima Spursa zamijenio u posljednje vrijeme indisponiranog Gomesa.

Prvi ozbiljniji pokušaj Tottenham je imao u 21. minuti, ali udarac Modrića je blokirala obrana Cityja. Sedam minuta kasnije hrvatski reprezentativac je promašio najbolju prigodu prvoga poluvremena.

Sve je obavio Lennon, koji je probio desnu stranu i kao na pladnju servirao loptu Modriću, no njegov udarac je otišao tik uz vratnicu iako je na nekih 10-tak metara bio sasvim neometan.

Goste je kazna stigla vrlo brzo. U 30. minuti nakon kornera Andy Johnson se zavukao u šesnaesterac Tottenhama i pucao oštro u peterac, a Peter Crouch je podmetnuo nogu i pogodio vlastitu mrežu.

Manchester City je na odmor otišao s minimalnom prednošću koju su gosti mogli poništiti već u 47. minuti. Opet je Lennon naravio nered na desnoj strani, ubacio pred sama vrata, a udarac Pienaara glavom čudesno je obranio Joe Hart.

Redknappova momčad je i u nastavku dvoboja imala loptu više u svom posjedu, kombinirali ispred šesnaesterca Cityja, ali pravih prigoda nisu imali. Zato su domaćini lukavo koristili otvorenu igru gostiju i prijetili iz kontri.

U samoj završnici smo vidjeli nekoliko dobrih prilika. U 88. minuti su domaćini imali priliku za drugi gol, no Gallas je glavom izbacio loptu na gol-liniji, da bi minutu kasnije Defoe i Modrić bili blokirani u izglednim situacijama. Ovim trijumfom Manchester City je potvrdio osvajanje četvrtog mjesta i potvrdio plasman u kvalifikacije Lige prvaka.

I ovoga puta je Redknapp 'zaboravio' na Niku Kranjčara iako mu je ozlijeđen Gareth Bale, pa je sasvim jasno (ako je i bilo upitno) da trener Tottenham u svojim planovima za sljedeću sezonu više ozbiljno ne računa za hrvatskog reprezentativca. Stipe Pletikosa je ovaj put sjedio na klupi Spursa. Pogled na tablicu navijače Tottenhama može samo deprimirati. Nakon sjajne sezone u kojoj je momčad Harryja Redknappa dogurala do četvrfinala Lige prvaka, Spursima prijeti jednogodišnja apstinencija od europskih izazova. Liga prvaka je definitivno izgubljena, jer dva kola prije kraja drže šesto mjesto, a peta pozicija vodi tek u pretkolo Europske lige. Peto mjesto i dalje drži preporođeni Liverpool s dva boda više, a sudbina je htjela da se upravo ove dvije momčadi trebaju sastati u derbiju predzadnjeg 37. kola koji se igra u nedjelju - na Anfieldu. U zadnjem kolu Liverpool igra u gostima protiv Aston Ville, a Tottenham kod kuće protiv Birminghama.

15/05/11 Liverpool - TOTTENHAM HOTSPUR 22/05/11 TOTTENHAM HOTSPUR - Birmingham City

15/05/11 LIVERPOOL - Tottenham Hotspur 22/05/11 Aston Villa - LIVERPOOL

1. Manchester United 36 22 10 4 (73:34) - 76 bodova 2. Chelsea 36 21 7 8 (67:30) - 70 3. Arsenal 36 19 10 7 (69:39) - 67 4. Manchester City 36 19 8 9 (55:33) - 65 5. Liverpool 36 17 7 12 (59:41) - 58 6. Tottenham Hotspur 36 14 14 8 (51:45) - 56 7. Everton 36 12 15 9 (50:44) - 51 8. Stoke City 36 13 7 16 (46:44) - 46 9. Bolton Wanderers 36 12 10 14 (49:50) - 46 10. Fulham 36 10 15 11 (45:41) - 45...