Atletico je u prva četiri kola španjolskog prvenstva primio samo jedan gol, ali to im nije puno pomoglo na Nou Campu. Barça je već nakon 26. minuta imala tri pogotka prednosti i sigurna tri boda.

25.9.2011.
1:51

Seriju je već u 9. minuti otvorio David Villa. Španjolski reprezentativac je iskoristio grešku braniča Atletica koji je krivo procijenio let jedne duge lopte koju je nabacio Xavi. Prevario je svog braniča i pogodio za 1:0.

Samo šest minuta kasnije Barça je povećala svoje vodstvo. U tri poteza izigrali su obranu gostiju i Messi je izašao sam pred vratara Courtisa, koji mu je uspio obraniti udarac. Na nesreću Atletica lopta se odbila točnu u nogu Mirande i od njega u gol.

Sve šanse madridske momčadi u bilo kakav preokret u 26. minuti je svojim šestim prvenstvenim golom uništio Leo Messi. Argentinac je izveo aut, dodao do Ville, koji mu je vratio loptu, a onda je on u svojem poznatom slalomu nanizao nekoliko gostujućih braniča i pogodio pokraj nemoćnog Courtisa.

Do kraja poluvremena vrijedi još istaknuti priliku u 41. minuti, kada je odlično pucao Fabregas, ali je udarac zaustavila vratnica.

U nastavku igra je bila dosta isprekidana prekršajima igrača Atletica, ali to nije smetalo Messiju da još zabije dva pogotka. U 78. minuti iskoristio je neopreznost obrane gostiju i svojim drugim pogotkom donio Barçi vodstvo od 4:0. Hat-trick u uvjerljivoj pobjedi 5:0 je kompletirao u 90. minuti na asistenciju Davida Ville.