Nogometaši Manchester Cityja napokon su osjetili kako je to pobijediti Everton na domaćem travnjaku. U ogledu 6. kola Premiershipa Mancinijeva momčad je slavila s 2-0.

24.9.2011.
18:26

Ovom ogledu su prethodile četiri utakmice zaredom u kojima je Everton slavio kod Cityja. No, napokon su srušili domaći igrači to prokletstvo, a posebne zasluge pripadaju Mariju Balotelliju. Njemu je trebalo samo sedam minuta da zabije pogodak, na asistenciju Sergija Agüera. U 61. minuti je Talijan ušao u igru, a u 68. je postigao ključni pogodak.

Argentinac je lijepo petom ostavio loptu Balotelliju koji je s vrha šesnaesterca naciljao gostujuću mrežu.

Prije toga je City konstantno pleo mrežu oko vratiju Evertona, ali su bili i neprecizni i nespretni. No, kako god, pobjeda Cityja je sasvim zaslužena jer su tijekom ogleda imali čak dvadeset udaraca prema suparničkim vratima, te posjed lopte veći od 60 posto. Everton je tijekom 90 minuta samo tri puta opalio u okvir suparničkih vratiju (dva puta u posljednje tri minute utakmice).

Utakmica je, pak, riješena u pretposljednjoj minuti ogleda kada je James Milner postigao pogodak za 2-0.