Nogometaši Liverpoola doslovno su razbili Arsenal u derbiju 25. kola engleske Premierlige. Domaćin je na svom Anfieldu slavio sa čak 5-1.

8.2.2014.
16:02

Igrači Liverpoola u transu su odigrali prvo poluvrijeme, pogotovo uvodnih 20-ak minuta kada su vodili 4-0, a moglo je biti i 6-0 da je Suarezova bomba pogodila mrežu, a ne vratnicu, ili da je Sterling bolje reagirao pri završnici jednog napada.

No, i uz 4-0 poslije dvadeset minuta Liverpool je riješio pitanje pobjednika. Uvodna dva pogotka je postigao Martin Škrtel, oba puta na asistenciju Stevena Gerrarda. Posebno je dojmljiv bio drugi. Nakon kornera, Škrtel je zahvatio loptu glavom, a ona je u savršenom luku otišla na drugu stranu Arsenalovih vratiju, te se smjestila točno pod gredu.

Unatoč 2-0 poslije deset minuta Liverpool je doslovno srljao po nove pogotke, dok su gosti zbunjeno čekali konačni nokaut. On je i uslijedio, u 16. minuti je Sterling lako poentirao nakon savršene asistencije Suareza, dok je u 20. i Sturridge bio precizan za ogromnih 4-0.

Nakon samo šest minuta igre u drugom dijelu već je bilo 5-0, a strijelac je opet bio Raheem Sterling i nakon toga je invazija na vrata Arsenala stala. Do kraja su i gosti došli do počasnog pogotka i to iz penala, kada je precizan bio Mikel Arteta.

Čak 22 udarca su uputili nogometaši Liverpoola prema suparničkim vratima, a 12 ih je išlo u okvir vratiju.

Liverpoolu ovo nije bila najveća prvenstvena pobjeda sezone, jer su s 5-0 ranije pobijedili Tottenham. Za Arsenal je, pak, ovo najteži poraz.

Hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić postigao je pogodak za svoj novi klub Hull City, koji je u gostima svladao Sunderland s 2-0 u ogledu 25. kola Premierlige.

Jelavić je poentirao glavom u 62. minuti za svoj prvi pogodak ove sezone u engleskom prvenstvu. Okončao je time post dugačak 1018 minuta premierligaškog nogometa. Prvi gol za goste zabio je u 16. minuti Shane Long, koji je, poput Jelavića, pristupio 'Tigrovima' u siječanjskom prijelaznom roku.

Liverpool - Arsenal 5-1 (Škrtel 1, 10, Sterling 16, 52, Sturridge 20 / Arteta 69-11m)

Chelsea – Newcastle 3-0 (Hazard 27, 34, 63 – 11 m)

Norwich – Manchester City 0-0

Sunderland – Hull 0-2 (Long 16, Jelavić 62)

Aston Villa- West Ham 0-2 (Nolan 46, 48)

Crystal Palace – West Bromwich 3-1 (Ince 15, Ledley 27, Chamakh 69 – 11 m / Bifouma 46)

Southampton – Stoke 2-2 (Lambert 6, Davis 41 / Odemwingie 38, Crouch 44)

Swansea – Cardiff 3-0 (Routledge 47, Dyer 79, Bony 85)

Manchester United - Fulham 2-2 (Van Persie 79, Carrick 80 / Sidwell 19, Bent 90+4)

Tottenham - Everton 1-0 (Adebayor 65)

Redoslijed: 1. Chelsea 56, 2. Arsenal 55, 3. Manchester City 54, 4. Liverpool 50, 5. Tottenham 47, 6. Everton 46, 7. Manchester United 40...20. Fulham 20