Eduardo je dobru formu sa reprezentativnih nastupa, gdje je s dva pogotka srušio Izrael, nastavio i u ukrajinskom prvenstvu.

9.9.2011.
23:05

U devetom kolu ukrajinske lige Šahtar je s visokih 5:1 na svoj Donbass areni svladao Volin i tako ponovno preuzeo prvu poziciju u prvenstvu. Trener Lucescu je odlučio je poštedjeti Darija Srnu zbog razbijene arkade koju je zaradio igrajući za Hrvatsku protiv Izraela.

Na terenu je zato od prve minute bio Eduardo, koji je ukazano povjerenje trenera iskoristio na najbolji mogući način i glavom pogodio u 27. minuti za vodstvo od 2:0. Hrvatski napadač je na terenu bio do 67. minute.

Osim Dudua strijelci su bili Adriano, dva puta, Costa i Jadson. Gosti su uspjeli zabiti počasni pogodak u 52. minuti, pri rezultatu 4:0, a pogodak je bio djelo Oliveire. Ovom pobjedom Šahtar je vratio prvu poziciju u prvenstvu, s tri boda više od Dinamo Kijeva, ali i utakmicom više.