U utorak je odigrano osam utakmica šesnaestine finala njemačkog nogometnog DFB Pokala, a najzanimljiviji ogled je bio onaj između Hoffenheima i Kölna.

26.10.2011.
0:52

Bio je to ujedno jedini ogled dva prvoligaša, a na kraju su slavili domaćini s 2:1. Sve je počelo sjajno za goste, budući da je u 6. minuti pogodak zabio hrvatski nogometaš Mato Jajalo.

U Bundesligi je ove sezone hrvatski reprezentativac zabio već tri pogotka, no od ovog gola njegova momčad i nije imala velike koristi na kraju. Obasi je u 41. minuti izjednačio, a prolaz Hoffenheimu je donio Musona u 50. minuti. Jajalo je igrao do kraja utakmice, a zaradio je i žuti karton.

Prvak Borussija nije imala problema protiv drugoligaša, drezdenskog Dynama. Slavila je u Dortmundu 2-0 pogocima Lewandowskoga i Götzea. Hrvatski igrač Ivan Perišić je ušao u igru u 61. minuti.

U drugi krug se provukla Borussija iz Mönchengladbacha koja je s 4-3, nakon jedanaesteraca, pobijedila Heidenheim. Premda u Bundesligi privlače pažnju odličnim igrama, u 120 minuta Borussija nije uspjela zabiti pogodak ovom niželigašu, ali su zato bili spretni i sretni u udarcima s bijele točke.