Hrvatski reprezentativac Eduardo da Silva postigao je dva pogotka u 3:2 pobjedi Šahtara nad Dinamom u Kijevu u derbiju osmine finala Ukrajinskoga nogometnog kupa.

26.10.2011.
23:43

Dudu je već u devetoj minuti zabio za vodstvo gostiju 1:0, a asistent za pogodak bio mu je Darijo Srna. Na 2:0 za Šahtar povisio je Teixeira u 21. minuti, dok je na 2:1 smanjio Jarmolenko pretkraj prvog poluvremena.

Sve do 88. minute nije bilo pogodaka, a tada je za Šahtar drugi put zabio Eduardo i tako osigurao mirnu završnicu svojem klubu. Artem Milevskij u petoj je minuti sudačke uspio smanjiti na 3:2, ali Dinamo više od toga nije mogao.

Eduardo je zamijenjen u petoj minuti sudačke nadoknade, a u 48. minuti dobio je žuti karton. Dario Srna kapetanski je predvodio svoju momčad do pobjede odigravši cijeli dvoboj na mjestu desnog beka. Ognjen Vukojević u domaćoj je momčadi također odradio svih 90 minuta.

Trener Šahtara Mircea Lucescu je proslavio svoju 250. pobjedu na Šahtarovoj klupi kad su službena natjecanja u pitanju.