Navijači Dinama razočarani su otišli iz Maksimira jer su njihovi ljubimci u 3. kolu Lige prvaka doživjeli i treći poraz. Ovaj put je Ajax slavio s 2:0, a Kruno Jurčić je izazvao bijes tribina.

19.10.2011.
0:47

Zagreb. Stadion: Maksimir. Gledatelja: 30.000 Sudac: Manuel Gräfe (Njemačka)

Strijelac: Boerrigter (49'), Eriksen (90')

Dinamo (4-4-2): Kelava - Vida, Tonel, Šimunić, Ibanez - Leko, Calello, Badelj, Sammir - Rukavina, Beqiraj

Ajax (4-3-3): Vermeer - Alderweireld, Vertonghen, Anita, Van der Wiel - Enoh, Eriksen, Janssen - De Jong, Sulejmani, Boerrigter

Dinamo je u Ligi prvaka doživio i treći poraz. Nakon Reala i Lyona Modre je svladao i Ajax, protivnik s kojim se hrvatski prvak trebao boriti za treće mjesto u skupini, no taj je cilj sada puno dalje.

Hrvatski prvak nakon tri utakmice nema niti jednu pobjedu, ali ni postignut gol, dok nizozemski prvak, s kojim Dinamo igra uzvrat 2. studenog u Amsterdamu, sada ima četiri boda.

Dinamo je svoje najbolje šanse propustio u prvom poluvremenu, a prvi puta je ozbiljnije zaprijetio u osmoj minuti. Sammir je odlično proigrao Leku, koji je iskosa s desne strane tukao svom snagom, ali je vratar Ajaxa Vermeer obranio taj pokušaj.

Odmah nakon toga, Verthongen je silovito pucao iz slobodnog udarca, Kelava je odbio loptu, a De Jong je iz blizine zapucao čistu šansu i gađao pored gola.

Nakon žustrih početnih 20-tak minuta utakmica se primirila, a Dinamo je najbolju šansu na utakmici promašio u 36. minuti. Odličan prodor napravio je Rukavina, koji se sam izborio za dobru poziciju, ali je s ruba kaznenog prostora tukao visoko iznad gola.

U završnici prvog dijela De Jong je nakon prekida imao dobru šansu, ali je njegov udarac glavom samo okrznuo vratnicu.

U nastavku je Dinamo u napadu malo toga kreirao, dok su gosti iz Amsterdama s dva pogotka potopili nade hrvatskog prvaka za osvajanjem prvih bodova ili barem prvog boda. U 49. minuti Sulejmani se probio pored Dinamovih obrambenih igrača, servirao loptu Boerrigteru, koji je snažnim udarcem iskosa s lijeve strane matirao Kelavu.

Trener Dinama Kruno Jurčić je u 70. minuti utakmice umjesto napadača Beqiraja uveo defenzivnog veznjaka Pokrivača, a ljutiti navijači su mu tada počeli vikati "Jurčiću, odlazi!"

U 90. minuti, priču na Maksimiru zaključio je Eriksen, koji je iz kontre bez većih problema svladao Kelavu i postavio konačni rezultat.

Real Madrid – Lyon 4:0 (Benzema 19, Khedira 47, Lloris 55 – ag, Ramos 81)

Real Madrid je na svom stadionu deklasirao Lyon sa 4:0 u ogledu u kojem je hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao svih 90 minuta za goste.

Poveo je Kraljevski klub u 19. minuti. Özil je izvao korner s lijeve strane, Ronaldo je visoko skočio i prenio loptu na drugu vratnicu, gdje ju je Karim Benzema iz blizine lakoćom pospremio u mrežu.

U 47. minuti, Benzema je u nadmetanju protiv bivšeg kluba upisao i asistenciju. S lijeve strane je odlično poslužio Khediru, koji je odmjerenim niskim udarcem s nekih 13 metara matirao vratar Lyona Huga Llorisa.

U 55. minuti, vratar Lyona je sam gurnuo loptu u svoju mrežu, nakon niskog udarca Özila iskosa s lijeve strane.

U 81. minuti, nakon kornera s lijeve strane, Sergio Ramos je nadskočio Lovrena i Fofanu, te je loptu koja mu je odskočila od podloge, lijevom nogom zakucao u mrežu.

Realov portugalski trener Jose Mourinho odradio je svoju stotu utakmicu u eurokupovima, prema njegovoj vlastitoj statistici. Pritom je brojio samo utakmice u kojima je sjedio na klupi, ne i one koje je gledao s tribina, poput prvih dviju ovosezonskog natjecanja, protiv Dinama i Ajaxa.

U 4. kolu, koje je na rasporedu 2. studenog, sastaju se Ajax – Dinamo i Lyon – Real Madrid.

Dinamo Zagreb – Ajax 0-2 (Boerrigter 49, Eriksen 90) Real Madrid – Lyon 4-0 (Benzema 19, Khedira 47, Lloris 55 – ag, Ramos 81)

Redoslijed: 1. Real Madrid 9 (+8), 2. Ajax 4 (-1), 3. Lyon 4 (-2), 4. Dinamo Zagreb 0 (-5)

Više o temi: specijal-201102150360004-Dinamo Više o temi: specijal-201102150360004-Liga prvaka