Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Nikola Kalinić zabio je pogodak u uzvratnoj utakmici osmine finala Ukrajinskog kupa protiv Volina.

27.10.2014.
21:38

Kalinić je zatresao suparničku mrežu u 87. minuti, samo devet minuta po ulasku u igru. Primio je loptu malo izvan kaznenog prostora, sjurio se prema golu i topovski odapeo ljevicom u bliži gornji kut nemoćnog vratara Volina.

Stavio je tako najbolji strijelac ukrajinskog prvenstva točku na i pobjedi Dnjipra koji je plasman među osam najboljih momčadi u Kupu izborio s ukupnim rezultatom 4:1, te se ponovo nametnuo hrvatskom izborniku Niki Kovaču.

Preostali strijelci za Dnjipro bili su Čebrjačko, Rotan i Seleznjov, a Ivan Strinić odigrao je svih 90 minuta za pobjednički sastav.

Plasman u četvrtfinale izborio je i Šahtar Darija Srne koji je u uzvratu osmine finala sa 4:1 savladao Poltavu uz dva gola Bernarda. Srnin sastav prošao je u sljedeću fazu natjecanja s ukupnih 9:2.