Nakon što su već osigurali naslov njemačkog prvaka, nogometaši Bayerna odigrali su kod kuće samo 3-3 protiv Hoffenhaima u 28. kolu Bundeslige, iako su vodili s 3-1.

29.3.2014.
18:05

Mario Mandžukić zaigrao je za Bavarce od početka drugog poluvremena, a njegova je momčad sva tri pogotka postigla u prvom dijelu. Dvostruki strijelac bio je peruanski napadač Claudio Pizarro u 31. i 40. minuti, a između njegova dva gola u strijelce se upisao i švicarski reprezentativac Shaqiri u 34. minuti.

Hoffenheim je poveo u 23. minuti preko Modestea, a nakon što je Bayern preokrenuo rezultat i poveo s 3-1, gosti su se vratili i osvojili bod zahvaljujući golovima Sejada Salihovića u 44. i Roberta Firmina u 75. minuti.

//cdn.playwire.com/bolt/js/embed.min.js

Ivica Olić bio je strijelac za Wolfsburg u domaćoj pobjedi protiv Eintrachta 2-1. Nakon što su gosti poveli u 11. minuti preko Aignera, Olić je postigao izjednačujući pogotka u 69. minuti, iz blizine lijevom nogom nakon ubacivanja Kevina De Bruynea. Oliću je to bio 10. prvenstveni pogodak ove sezone. Pobjedu je ''vukovima'' donio Naldo u 89. minuti lijepim udarcem izvan kaznenog prostora.

Ivica Olić odigrao je cijelu utakmicu za domaćine, a Ivan Perišić do 77. minute.

Wolfsburg na ljestvici drži odlično peto mjesto i udaljen je samo jedan bod od četvrtog Bayera iz Leverkusena, a četvrto mjesto na kraju sezone vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka. ''Apotekari'' su nastavili svoju lošu seriju rezultata u zadnje vrijeme, te su kao domaćini odigrali skromnih 1-1 protiv Braunschweiga.

Stuttgart je u svojoj Mercedes-Benz-Areni vodio protiv dortmundske Borussije s 2-0 već nakon 19 minuta igre, ali su na kraju slavili ''žuto-crni'' iz Dortmunda s 3-2. Gentner je zabio vodeći gol za ''švabe'' već u 9. minuti nakon velike pogreške gostujuće obrane. Harnik je u 19. minuti poentirao za 2-0 nakon odličnog prodora i asistencije Traorea. Marco Reus bio je trostruki strijelac za Borussiju. Prvi je gol zabio u 30. minuti, a drugi s bijele točke u 68. minuti, nakon što je prethodno zbog drugog žutog kartona bio isključen Georg Niedermaier, koji je dobio dva kartona u razmaku od samo četiri minute. Pobjednički gol je Reus postigao u 83. minuti.

Mainz je kao domaćin uvjerljivo slavio protiv Augsburga 3-0. Tako je Augsburg jedina momčad u Bundesligi koja u ovoj kalendarskoj godini još nije odigrala niti jednu utakmicu bez primljenog gola.

Bayern – Hoffenheim 3-3 (Pizarro 31, 40, Shaqiri 34 / Modeste 23, Salihović 44, Firmino 75) Bayer Leverkusen – Braunschweig 1-1 (Kießling 53 – 11m / Reichel 47) Stuttgart – Borussia Dortmund 2-3 (Gentner 9, Harnik 19 / Reus 30, 68 – 11 m, 83) Wolfsburg – Eintracht 2-1 (Olić 69, Naldo 89 / Aigner 11) Mainz – Augsburg 3-0 (Bungert 23, Hitz 38 – ag, Geis 83) Freiburg – Nürnberg (18.30)

Redoslijed: 1. Bayern 78, 2. Borussia Dortmund 55, 3. Schalke 54, 4. Bayer Leverkusen 48, 5. Wolfsburg 47, 6. Mainz 44…