Kaos u Njemačkoj: Olić i Pranjić bježali od huligana!

Bayern je u posljednjem kolu Bundeslige pobijedio Köln na gostovanju, što je domaćina, uz pobjedu Herthe, 'torpediralo' u drugu ligu.

5.5.2012.
19:06

Bayern je poslao Köln u drugu ligu (4:1) dvama golovima Thomasa Müllera, te jednim Arjena Robbena i autogolom Pedra Geromela.

Posebno je lijep bio posljednji gol na susretu kojeg je Müller pospremio petom u 85. minuti na asistenciju Rafinhe.

Hrvatski reprezentativci Ivica Olići Danijel Pranjićnisu ulazili u igru, dok je s druge strane Mato Jajalo zamijenjen na poluvremenu. U svojoj posljednjoj utakmici za Köln prije transfera u Arsenal Lukas Podolski se oprostio asistencijom Novakoviču za jedini pogodak Kölna u 63. minuti.

http://videa.hu/flvplayer.swf?v=NLejSojwJf4bbWTi Uoči sudačke nadoknade proširila se vijest da je Hertha pobijedila Hoffenheim 3:1 te tako prestigla Köln na ljestvici pa su huligani počeli s divljanjem.

Prvo su pobacali arsenal baklji i dimnih bombi u teren da bi potom i utrčali na travnjak zbog čega su igrači pobjegli u svlačionice.

"Šteta zbog ovog što se dogodilo na stadionu. Ovakvim stvarima nije mjesto u nogometu. Sudac nas je tridesetak sekundi prije posljednjeg zvižduka informirao da odemo ravno u svlačionicu. Ovo nisu navijači, ovo su idioti koji blate nogometnu scenu", komentirao je napadač Bayerna Mario Gomez, drugi najbolji bundesligaški strijelac s 26 golova.

Novi-stari njemački prvak Borussia Dortmund naslov je proslavila u stilu, visokom 4:0 pobjedom na Signal Iduna Parku protiv Freiburga. Slavila je momčad Jürgena Kloppa na 'poljski pogon', dvama golovima Jakuba Blaszykowskog i dvama Roberta Lewandowskog. Ovaj potonji je tako došao do brojke od 22 gola u sezoni čime je dostigao Mansfreda Burgsmüllera, koji je posljednji igrač koji je toliko puta zatresao mrežu u jednoj sezoni za dortmundski sastav. Uspjelo mu je to točno prije 30 godina sezone 1981/82. Ivan Perišić zaigrao je od 64. minute za prvake, a po završetku susreta slavio je sa suigračima i navijačima na prigodno organiziranoj svečanosti.

Hertha je na Olimpijskom stadionu u Berlinu slavila protiv Hoffenheima 3:1. Berlinski je sastav tako završio s bodom ispred Kölna na ljestvici i razigravat će za opstanak s trećeplasiranom momčadi druge lige (Düsseldorf ili Paderborn). Slavila je Hertha dvama golovima Änisa Ben-Hatire i jednim Raffaela u utakmici u kojoj su od 42. minute igrali s igračem više nakon isključenja Babela. Za Hoffenheim je cijeli susret odigrao Boris Vukčević, dok Srđan Lakić nije ulazio u igru. S druge strane, kod Herthe Andre Mijatović nije konkurirao za susret. Hannover je sedmo mjesto, posljednje koje vodi u Europa ligu potvrdio domaćom 2:1 pobjedom nad posljednjeplasiranim Hannoverom, a u isto je vrijeme Wolfsburg prosuo 2:0 vodstvo na gostovanju kod Stuttgarta i na kraju izgubio 3:2. Hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić (90 minuta) sjajno je asistirao Patricku Helmesu kod prvog gola u 28. minuti, dok je kod drugog u 60. Helmes dodao Marcu Russu za gol. Švabe su uspjele preokrenuti rezultat u samo sedam minuta između 73. i 79. Strijelci u tom periodu bili su Cacau, Maza, Traore.

http://www.dailymotion.com/embed/video/xqm8t6_yyyyyyy-yyyyyyyyy-3-2_sport Kažimo i da je u gostujućoj 3:2 pobjedi Schalkea nad Werderom Klaas-Jan Huntelaar zabio dva gola i došao do brojke od 29 bundesligaških golova u jednoj sezoni, čime je izjednačio klupski rekord Klausa Fischera iz 1975./76. Od individualnih učinaka treba spomenuti i hat-trickStefana Kießlinga u 4:1 pobjedi Bayera na gostovanju kod Nürnberga. Došao je time Kießling do brojke od 16 golova ove sezone. Mladen Petrić oprostio se od navijača HSV-a gostujućim 1:0 porazom od Augsburga. HSV je još ranije osigurao opstanak u ligi, a Petrić je zaigrao od 71. minute umjesto Berga.

Borussia Dortmund je novi-stari prvak, a uz nju još su Bayern i Schalke izborili izravan nastup u Ligi prvaka. U kvalifikacije za elitno europsko klupsko natjecanje ići će Borussia iz Mönchengladbacha. Europsku je ligu izravno izborio Bayer iz Leverkusena dok će do nje kroz kvalifikacije pokušati doći Stuttgart i Hannover.

Iz lige je ispao bivši Hajdukov trener Krasimir Balakov sa svojim Kaiserslauternom te Köln, dok će Hertha u dodatno razigravanje za ostanak u ligi protiv Düsseldorfa ili Paderborna.

Borussia Dortmund postavila je novi rekord Bundeslige po broju osvojenih bodova u jednoj sezoni. U posljednjem kolu sezone protiv Freiburga je upisala 81. bod sezone, odnosno tri više nego što je to u sezoni 1998./1999. osvojio Bayern.

Nizozemski napadač Schalkea Klaas-Jan Huntelaar naslijedio je Bayernovog napadača Marija Gomeza na mjestu najboljih bundesligaških strijelaca.

Ukupno je Huntelaar ove sezone zabio 29 ligaških golova, jedan više nego li je Gomez zabio prošle sezone. Ove je sezone Bayernov centarfor završio na drugom mjestu s 26 golova na kontu, dok je treći najefikasniji strijelac poljski napadač Borussije Dortmund Robert Lewandowski s 22 gola. Najistaknutiji hrvatski igrač na završnoj ljestvici najboljih bundesligaških strijelaca sezone 2011./12. je napadač Wolfsburga Mario Mandžukić, koji se s 12 golova nalazi na diobi 12. mjesta. Köln - Bayern 1-4 (Novakovič 63 / Müller 34, 85, Geromel 52-ag, Robben 54) Augsburg - HSV 1-0 (Koo 35) Borussia Dortmund - Freiburg 4-0 (Blaszczykowski 5, 39, Lewandowski 20, 27) Hannover - Kaiserslautern 2-1 (Bugera 38-ag, Ya Konan 72 / Wit 7) Hertha - Hoffenheim 3-1 (Ben-Hatira 14, 78, Raffael 90+2 / Compper) Mainz - Borussia Mönchengladbach 0-3 (Reus 31, 62, Camargo 69) Nürnberg - Bayer Leverkusen 1-3 (Mak 59 / Kiessling 6, 32, 88, Schürrle 77) Stuttgart - Wolfsburg 3-2 (Cacau 74, Maza 78, Traore 80 / Helmes 28, Russ 60) Werder - Schalke 2-3 (Pizarro 41-11m, 82, Draxler 30, Huntelaar 65, 74) Ljestvica: 1. Borussia (D) 34 25 6 3 80-25 + 55 81 2. Bayern 34 23 4 7 77-22 +55 73 3. Schalke 04 34 20 4 10 74-44 +30 64 4. Borussia (M) 34 17 9 8 49-24 +25 60 5. Leverkusen 34 15 9 10 52-44 +8 54 6. Stuttgart 34 15 8 11 63-46 +17 53 7. Hannover 34 12 12 10 41-45 -4 48 8. Wolfsburg 34 13 5 16 47-60 -13 44 9. Bremen 34 11 9 14 49-58 -9 42 10. Nürnberg 34 12 6 16 38-49 -11 42 11. Hoffenheim 34 10 11 13 41-47 -6 41 12. Freiburg 34 10 10 14 45-61 -16 40 13. Mainz 05 34 9 12 13 47-51 -4 39 14. Augsburg 34 8 14 12 36-49 -13 38 15. Hamburg 34 8 12 14 35-57 -22 36 16. Hertha 34 7 10 17 38-64 -26 31 17. Köln 34 8 6 20 39-75 -36 30 18. Kaiserslautern 34 4 11 19 24-54 -30 23