Manchester United je pogocima Nanija i Owena pobijedio Barcelonu 2:1 u prijateljskoj utakmici u Washingtonu.

31.7.2011.
12:33

Španjolski i europski prvak je u Washingtonu pred 81.000 gledatelja nastupio bez Messija, Xavija, Puyola i Mascherana.

No, to nije umanjilo nogometni spektakla u kojem je Manchester pobjedom barem malo isprao gorak okus iz finala Lige prvaka.

Momčad Alexa Fergusona došla je u vodstvo u 22. minuti pogotkom Nanija. Sve na početak vratio je Alcantara dvadeset minuta prije kraja utakmice, izjednačivši na 1:1. Barcelonino slavlje kratko je trajalo. U 76. minuti Owen je zabio pobjedonosni gol i donekle uzvratio Barçi za puno teži poraz u finalu Lige prvaka.

SASTAVI:Manchester United: De Gea; Rafael, Vidic, Evans, Evra; Nani, Cleverley, Anderson, Young; Rooney, Welbeck Barcelona: Valdes, Alcantara, Villa, Iniesta, Keita, Busquets, Pedro, dos Santos, Affellay, Abidal, Fontas