VELIKI PEH SPLIĆANA! / Hajduk s igračem manje pao u zadnjoj sekundi

Nogometaši Dinama pobijedili su Hajduk s 2:1 u najvećem derbiju hrvatskog prvenstva. Modri su u dvoboju 19.

5.12.2015.
17:05

DINAMO - HAJDUK 2:1

DINAMO: Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Pivarić - Machado, Antolić - Soudani, Rog, Fernandes - Henriquez

HAJDUK: Kalinić - Juranović, Velazquez, Milović, Milić - Jefferson - Bencun, Sušić, Caktaš, Tudor - Vlašić

STRIJELCI: 1:0 Fernandes (5), 1:1 Caktaš (17), 2:1 Soudani (90+4)

Bio je to derbi odigran u gotovo nemogućim uvjetima, po gustoj magli koja se spustila na stadion Maksimir, no igrači obje momčadi su pružili kvalitetan nogomet. Odluka je pala u četvrtoj minuti sudačke nadoknade, no do pobjede je mogao i Hajduk koji je bio ravnopravan, a možda čak i protivnik. Dinamo je poveo već u petoj minuti. Machado je nabacio iz kornera, a Fernandes glavom s pet metara smjestio loptu u mrežu pored ukopanog Kalinića.

U 17. minuti Hajduk je izjednačio nakon efektne akcije koju je Caktaš okončao udarcem u sami kut vrata domaćina. Vlašić je u kaznenom prostoru gurnuo loptu Sušiću, a ovaj ju je petom vratio prema Caktašu koji je pucao s ruba šesnaesterca i matirao Eduarda.

Caktaš je u posljednjim trenucima prvog dijela imao najbolju priliku, ali je njegov volej s deset metara završio visoko iznad vrata. U 49. minuti Sušić je pokušao iznenaditi Eduarda, no pucao je tik pored desne vratnice, da u bi 57. minuti isti igrač bio ispred vratara Dinama koji je blokirao njegov udarac.

Dinamo na vrhu ljestvice

U 62. minuti Soudani je pokušao 'škaricama', a u 69. minuti su Splićani propustili još jednu veliku šansu. Vlašić je proigrao Bencuna koji nije uspio prebaciti Eduarda. Soudani je u 74. minuti uputio prizemni udarac koji je vratar Kalinić obranio, a sjajne intervencije vratara u drugom dijelu nastavio je na suprotnoj strani Eduardo koji je uspio obraniti udarac Vlašića.

MAKSIMIR U MAGLI: Osjetite atmosferu na najvećem hrvatskom derbiju

U 90. minuti je isključen Hajdukov veznjak Jefferson koji je dobio drugi žuti karton zbog oštrog sarta, da bi Fernandes u sudačkoj nadoknadi upropastio dobru priliku šutom daleko iznad vrata. I kada se očekivalo da će i treći ovosezonski sraz dviju najpopularnijih hrvatskih momčadi biti okončan remijem, doslovce u posljednjim sekundama je Fernandes prebacio loptu do Soudanija, a ovaj je iz poluvoleja sa šest metara zakucao loptu pod gredu za pobjedu Dinama.

Dinamo je preuzeo vodstvo na ljestvici s istim brojem bodova (39) kao i Rijeka, ali i boljmom gol-razlikom, dok je Hajduk ostao treći s 35 bodova.