EURONOGOMET / Veliki kiks Rome u borbi za Ligu prvaka, Madriđani u završnici potopili Žutu podmornicu

Uskrsni ponedjeljak donio nam je nekoliko zanimljivih okršaja

1.4.2024.
23:27
PROFIMEDIA

Nogometaši Leccea i Rome odigrali su utakmicu bez pobjednika i bez pogodaka u dvoboju 30. kola talijanskog prvenstva.

JEDNI SLAVE, DRUGI TUGUJU /

Luda završnica derbija na sjeveru Europe čiji rezultat ide u prilog Dinamu

Gosti iz Rima su dominirali u posjedu, ali momčad Leccea je bila opasnija kad je imala loptu u nogama. Statistika je tako pokazala 27 udaraca domaćina, šest unutar okvira, dok su Romini igrači zapucali deset puta, od toga su triput zaposlili domaćeg vratara Falconea.

Povremeni hrvatski reprezentativac Marin Pongračić odigrao je cijelu utakmicu kao stoper u momčadi Leccea.

Osam kola prije kraja prvenstva Lecce je s 29 bodova na 13. mjestu, a Roma ima 52 boda i drži petu poziciju.

Nerazzurri sigurni

U posljednjoj utakmici 30. kola talijanske Serie A Inter je kao domaćin svladao Empoli s 2-0 i došao do 14 bodova prednosti drugoplasiranim Milanom u borbi za naslov prvaka.

Federico Dimarco je na isteku 5. minute doveo Inter u vodstvo, a pobjedu momčadi Simonea Inzaghija potvrdio je u 81. minuti Alexis Sanchez.

Interu je to 25. pobjeda u ovoj sezoni Serie A te sada milanska momčad ima 79 bodova. Čak 14 bodova manje ima drugoplasirani Milan (65), dok trećeplasirani Juventus (59) zaostaje za 20 bodova. Četvrta je Bologna (57) sa samo dva boda manje od Juventusa.

Nogometaši Atletico Madrida slavili su s 2-1 na gostovanju kod Villarreala u posljednjoj utakmici 30. kola španjolskog prvenstva.

Gosti su već u 9. minuti poveli golom belgijskog reprezentativca Axela Witsela. Villarreal je izjednačio u 50. minuti preko Norvežanina Alexandera Sorlotha, da bi pobjedu madridskoj momčadi donio Saul Niguez pogotkom u 87. minuti.

Za Atletico je ovo 18. pobjeda u sezoni, kojom je momčad Diega Simeonea prekinula niz od dva poraza i sa 58 bodova ponovno zasjela na četvrto mjesto koje donosi plasman u Ligu prvaka. Athletic Bilbao je peti s 56 bodova. Vodeći Real Madrid ima 75 bodova, osam više od Barcelone i deset više od Girone.

Villarrealu je ovo bio prvi prvenstveni poraz od 13. siječnja, a "Žuta podmornica" je imala niz od četiri pobjede. S 38 bodova Villareal se nalazi na 10. poziciji.