VELIKI JUBILEJ MATEA KOVAČIĆA: /

Odigrao je 100 utakmica u dresu Reala, a osvajanje trofeja nije mu nimalo strano

4.4.2018.
0:01
Screenshot

SAVRŠENA VEČER REAL MADRIDA: Zidaneova momčad projurila kroz Torino, čudesni Ronaldo zabio škaricama

SAVRŠENA VEČER REAL MADRIDA: /

Zidaneova momčad projurila kroz Torino, čudesni Ronaldo zabio škaricama

Mateo Kovačić u 80. je minuti ušao u igru umjesto Luke Modrića u velikoj pobjedi Reala protiv Juventusa u četvrtini finala Lige prvaka (3-0). Utakmicu je obilježio Cristiano Ronaldo koji je dvama golovima ponovno srušio brojne rekorde te je tako u drugi plan bacio uspjeh našeg Matea Kovačića.

A Kovino postignuće poprilično je veliko - ovo mu je bio 100. nastup u dresu Real Madrida. Hrvatski veznjak debitirao je 25. kolovoza 2015. godine u utakmici protiv Sportinga, a od tada je u tih 100 nastupa zabilježio 73 pobjede te je zabio tri gola.

"Nova nevjerojatna utakmica! Čast mi je biti dio ove momčadi!", napisao je Mateo uz fotografiju iz svlačionice u kojoj drži dres sa brojkom 100.

Utakmice u dresu Reala igrao je u šest različitih natjecanja: prvenstvo, Liga prvaka, Kup Kralja, Svjetsko klupsko prvenstvo, europski Superkup i španjolski Superkup. S Kraljevskom momčadi Kovačić je podigao već osam trofeja, od toga dvije Lige prvaka.

Mogao je Kovačić ovaj jubilej okruniti i golom, ali njegov je udarac u 88. minuti odsjeo na gredi gola Juventusa.