TROJICA HRVATA U FINALU LIGE PRVAKA: / Real preživio šok na Vicente Calderonu, Navas i Isco spasili Madriđane

10.5.2017.
22:35

Golove za Atletico zabili su Saul Niguez (12) i Antoine Griezmann (16-11m), dok je pogodak za goste zabio Isco (42).Realu je ovo bilo 28. polufinale Kupa/Lige prvaka, pri čemu sedmo u nizu, a 15. put se plasirao u finale. Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Real, dok Mateo Kovačić nije ulazio u igru. Za Atletico zbog ozljede nije nastupio Šime Vrsaljko.

BRILJANTNI LUKA MODRIĆ: /

Ovim je potezom hrvatski maestro ponovno zapalio društvene mreže

Snovi Atletica o novom finalu i čudu nakon 0-3 itekako su živjeli nakon 16 minuta igre, kada je momčad Diega Simeonea vodila s 2-0, ali se ugasila u 42. minuti kada je Isco postigao gol, kojim je Real potvrdio prolaz.

Susret je započeo vrlo žustro, već u 5. minuti opasan udarac Kokea iz blizine brani Navas, a tri minute kasnije vratar Atletica Oblak čudesno vadi udarac glavom Casemira.

Dva gola u četiri minute

Atletico je poveo u 12. minuti poslije udarca s kuta Kokea, a visoko je skočio Saul Niguez i glavom neobranjivo pogodio mrežu. Samo četiri minute kasnije Varane u kaznenom prostoru ruši Torresa, a jedanaesterac je prilično sretno realizirao Griezmann jer je Navas pročitao njegov udarac, ali ga nije uspio zaustavio.

Utakmica se potom smirila, da bi u 42. minuti Real došao do željenoga gola zahvaljujući nevjerojatnom potezu Benzeme. Francuz je uz samu aut-liniju igrališta fantastičnom fintom prevario čak trojicu igrača Atletica, a potom uputio povratnu loptu do Kroosa, čiji udarac brani Oblak, ali je na odbijenoj lopti prvi Isco, kojemu nije bilo teško ugurati iz blizine loptu u mrežu.

U 48. minuti i superzvijezda Reala Ronaldo je konačno nešto napravio na utakmici, iskosa je uputio snažan slobodan udarac kojeg je Oblak obranio. Ronaldo je i u 58. minuti bio blizu pogotka nakon prodora i ubacivanja Marcela, ali je njegov udarac otišao pokraj vratnice.

U 66. minuti najveća prilika za Atletico na utakmici, Carrasco je uspio proći Marcela i s deset metara gađao sami kut, ali je Navas efektno obranio, da bi na odbijenu loptu natrčao Gameiro i pucao glavom prema praznim vratima, a kostarikanski vratar je i to uspio obraniti.

U 69. minuti Modrić je zatresao mrežu iz voleja s 20 metara, ali mu je pogodak poništen zbog Ronaldova zaleđa, a u 74. minuti pokušao je u padu glavom Benzema, no poslao je loptu iznad grede. U 77. minuti Gameiro ne uspijeva iz blizine ugurati loptu u mrežu, pa Atletico nije nagrađen za hrabru igru i u drugom dijelu unatoč ogromnom zaostatku.

"Kraljevski klub" će u finalu igrati protiv Juventusa koji je s dvije pobjede (2-0, 2-1) izbacio Monaco. Finale je na rasporedu 3. lipnja u Cardiffu.Zanimljivo, madridski klubovi su četvrtu godinu uzastopce igrali međusobno u fazi na ispadanje Lige prvaka i svaki put je slavio 'Kraljevski klub'. Real je prošle godine, kao i 2014. bio bolji u finalu, 2015. je slavio protiv Atletica u četvrtfinalu, a ove godine u polufinalu.

UŽIVO:

Atletico Madrid - Real Madrid 2:1

Atletico Madrid: Oblak; Gimenez, Godin, Savić, Filipe; Gabi, Saul, Koke, Carrasco; Griezmann, Torres. Klupa: Moya, Hernandez, Tiago, Gaitan, Partey, Correa, Gameiro.

Real Madrid: Keylor; Danilo, Ramos, Varane, Marcelo; Casemiro, Kroos, Modrić, Isco; Ronaldo, Benzema. Klupa: Kiko Casilla, Nacho, James, Kovačić, Lucas V., Asensio, Morata

Kraj.

92' Navas je još jednom obranio Griezmann pokušaj.

88' Isco je napustio igru.

78' Nova prilika za Atletico. Gameiro je promašio čistu šansu.

74' Marcelo je fantastično ubacio, Benzema je tukao jako blizu vratnice.

70' Navas je obranio i Griezmannov pokušaj.

69' Modrić je tukao iz prve nakon ubačaja iz kornera, Ronaldo je proslijedio njegov udarac u mrežu, ali je sudac pokazao zaleđe.

66' Briljantne dvije Navasove obrane. Carrasco je tukao iz odlične prilike, lopta se odbila na Gameirovu glavu, ali Navas je opet odlično reagirao.

63' Modrićev prekrasan potez:

58' Marcelo je poslao povratnu za Ronalda, međutim Portugalac je loše tukao.

55' Isco je tukao s ruba 16-erca, lopta je završila kraj gola Oblaka.

54' Modrić igra odličnu utakmicu večeras.

49' Isco je opasno startao nad Gimenezom. Griezmann je tukao s oko 25 metara iz slobodnog udraca, lopta je otišla iznad grede.

47' Griezmann je srušio Kroosa uz crtu 16-erca. Ronaldo je tukao snažno iz slobodnog udarca, Oblak je obranio.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

42' GOOL Benzema je odlično prošao na lijevoj strani, lopta se odbila do Isca, Oblak nije imao šansi.

41' Traje pritisak Reala. Ateltico teško izlazi iz svoje polovice te vreba kontranapad.

38' Isco je bio u dobroj prilici, izborio se za udarac iskosa s desetak metara, ali je lopta išla preslabo i po sredini gola.

37' Zaredali su sada karotni. Isco je srušio Griezmanna, Gabi je 'poludio' zbog toga pa ga je sudac nagradio žutim.

34' Godin je zaradio žuti zbog prekršaja nad Ronaldom. Sada dva braniča Atletica imaju kartone, jer ga je ranije dobio Savić.

32' Casemiro je s leđa srušio Griezmanna, alis udac mu nije dao karton.

31' Sjajna utakmica igra se u Madridu. Napadi se brzo izmjenjuju. Trenutno je Real preuzeo incijativu, ali se Atletico za sada uspješno brani.

23' Marcelo je ubacio u šesnaesterac, ali Ronaldo nije uspio doći do lopte.

16' GOOl Griezman je zabio s bijele točke.

15' Penal Torres je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Varaneom. Sudac je pokazao na bijelu točku.

12' GOOL Saul Niguez je snažno pucao glavom uz desnu stativu, Navas nije imao šanse.

7' Casemiro je tukao glavom, ali Jan Oblak je super obranom spasio Atletico.

5' Koke je sjajno tukao iz blizine, Navas je spassio Real. Odmah potom Torres je tukao zaprijetio nakon ubačaja iz kornera.

4' Danilo je zaradio žuti zbog neopreznog starta.

2' Griezmann je probao dalekometnim udarcem iznenaditi Navasa, ali je lopta otišla visoko iznad gola.

1' Počela je utakmica.

20:41 - Statistika nije na strani Atletica:

19:59 Stigli su sastavi.