ZTE - OSIJEK 1:2 / Mađari na startu zabili sami sebi pa im Špoljarić ubio svaku nadu: Osječani odjurili u treće pretkolo Konferencijske lige

Uzvratnu utakmicu ZTE-a i Osijeka u kvalifikacijama za konferencijsku ligu mogli ste pratiti uživo na Net.hr-u

3.8.2023.
17:40
Davor Javorovic/PIXSELL

Nogometaši Osijeka izborili su plasman u 3. pretkolo Konferencijske lige nakon što su u obje utakmice drugog pretkola pobijedili mađarski Zalaegerszegi TE.

Pukni puško, poludit' ću /

Rekordni Riječani 'izbombradirali' Dukagjini i plasirali se u 3. prekolo KL-a: Franjo Ivanović i Marco Pašalić junaci

Nakon 1-0 slavlja na Opus Areni, Osijek je u uzvratu na ZTE Areni pobijedio sa 2-1. Za Osijek su zabili Bence Gergenyi (9-ag) i Josip Špoljarić (73), dok je pogodak za domaćine zabio Eduvie Ikoba (82).

Mađari su nakon prvog sučevog zvižduka krenuli agresivnije i pokušavali dominirati, a Osijek je krenuo vrlo oprezno, no unatoč takvom pristupu prvi stigao do vodstva. Igrala se deveta minuta kada je Caktaš izbio pred vratara ZTE-a koji brani njegov udarac, a na odbijenu loptu natrčao je branič Gergenyi koji nespretno reagira i posprema je u vlastitu mrežu.

Nakon što su poveli, Osječani su nastavili pritiskati. Opasno su u 17. prijetili Pušić i Nejašmić, no Mađari su se uspjeli spasiti potpunog potopa u prvih dvadesetak minuta.

Nakon toga igrači ZTE-a su u 24. minuti prvi put pokušali opasnije zaprijetiti. Pucao je u dva navrata Szalay, ali nije to bilo opasno. Prvu stvarno izglednu šansu ZTE imao je nakon pola sata igre. povratne lopte Ubochioma je pucao s 15 metara, no to je, na sreću Osječana, otišlo visoko iznad gola.

A desetak minuta kasnije Osijek je mogao zabiti za 2:0. Cktaš je nakon centaršuta ostao sam i iz sjajne pozicije pucao glavom, ali to je otišlo preko gola i prvo poluvrijeme je završeno rezultatom 0:1.

U drugi dio puno su bolje ušli igrači mađarske ekipe. Szalay je pucao iz voleja s dvadestak metara, ali Malenica je sjajno obranio. Desetak minuta nakon toga, veliki udarac za Osijek - Jugović je zbog ozljede morao napustiti igru. Nezgodno je pao nakon duela, udario je licem u tlo i Tomas ga je povukao iz igre.

U 61. minuti umalo izjednačenje. Tajti je vrlo snažno pucao s 25 metara, Malenica je ostao ukppan, ali sreća je spasila Osijek jer je taj šut odsjeo na stativi.

A u 73. minuti Osijek je drugim golom riješio utakmicu. Zabio je Špoljarić nakon kontre i sjajnog prodora Gržana.

Nakon toga su Mađari bacili sve karte u napad i uspjeli smanjiti zaostatak u 81. minuti kada je zabio Ikoba, a nakon toga rezultat se više nije mijenjao i Osijek je pobijedio 1:2.

Konferencijska liga, uzvratna utakmica 2. pretkola

Četvrtak, 3. kolovoza. Početak u 18.45

ZTE - Osijek 1:2 (Ikoba 82'; Gergenyi 9' (ag), 73' Špoljarić) (ukupni rezultat 1:3)

Početni sastavi:

ZTE: Gyurjan, Huszti, Mocsi, Safronov, Gergenyi, Szendrei, Sanković, Tajti, Ubochloma, Sajban, Szalay

Osijek: Malenica, Brlek, Mkrtchyan, Drambayev, Gržan, Evangelou, Nejašmić, Jugović, Pušić, Caktaš, Mierez